Саме стільки за призове місце вимагав минулого тижня від батьків юних красунь директор одного із сімферопольських Будинків культури, у якому проходив регіональний етап Всеукраїнського конкурсу «Міні-міс». Чи тягне виявлений правоохоронцями «критерій відбору» на банальний кримінал, має невдовзі сказати республіканська прокуратура. Начальник міліції автономії генерал Володимир Хоменко, котрий відзвітував перед місцевими ЗМІ про двомісячник безпрецедентної акції рідного відомства з боротьби з посадовими злочинами, корупцією і харабництвом, констатував лише факти. Вони, як мовиться, на всі смаки: сьогодні на півострові в ціні буквально все — від призового місця на виставці домашніх тварин, спортивних змаганнях, до вигідної оренди комунального майна, і таке інше. Всього під цю категорію злочинів підпало 36 задокументованих упродовж тільки вересня і жовтня випадків корупції і отримання хабара.
«Звертає на себе увагу, — підсумував Володимир Хоменко, — тенденція збільшення майже вдвічі розміру хабарів. З одного боку, це свідчить про зростання апетитів хабарників у зв'язку з ризиком, що зріс, а з іншого — про підвищення ефективності нашої роботи. Ми стали виходити на більш серйозних корупціонерів». Особливо багата на них Керч. Так, минулого місяця «на гарячому» затримали помічника Керченського міжрайонного природоохоронного прокурора і слідчого цієї ж прокуратури. Посадовці вимагали за закриття справи з браконьєрства 5 тисяч доларів і були безпосередньо затримані при одержанні двотисячного авансу і з цього розрахунку.
Аналогічна сума в американській валюті фігурує і у кримінальній справі стосовно начальника відділу з управління комунальним майном міськради міста-героя. Чиновник попався теж у самий «непідходящий» момент — при одержанні хабара від керівника колективного підприємства за пролонгацію договору оренди торговельного приміщення.
Ще більше, за словами керівника кримської міліції, виявлено посадових злочинів — аж 643, скоєних у тому числі 101 держслужбовцем, серед яких лідирують представники вже нової влади. Так, голова сільської ради села Насипне (Феодосія), перевищуючи свої службові повноваження, без проведення сесії монополізував право передачі в оренду земельних ділянок, а ще вніс завідомо неправдиві дані в офіційні документи.