І лікує, і вбиває

І лікує, і вбиває

Американське управління контролю лікарських препаратів та харчових продуктів звернулося до швейцарського фармацевтичного концерну Roche AG по додаткову інформацію у справі смерті 12 японських дітей, які були проліковані противірусним препаратом «Таміфлу», повідомила вчора агенція «Рейтер». Справа смерті малих японців була описана в оновленій інформації про безпечність «Таміфлу» в педіатрії. Вчора Американське управління контролю лікарських препаратів та харчових продуктів розпочало особисту перевірку безпеки цього швейцарського препарату та семи інших медичних засобів, які на цей час вважаються найбільш ефективними у боротьбі з пташиним грипом. У США до цього часу не було зареєстровано жодного смертельного випадку у зв'язку iз застосуванням «Таміфлу».

Насиллям на насилля

Насиллям на насилля

Два начинені вибухівкою автомобілі були підірвані вчора вранці в житловому районі Багдада — Джадірія: неподалік від готелю «Хамра», де завше зупиняються іноземці та американські журналісти, і перед бункером міністерства внутрішніх справ, повідомила агенція «Франс пресс». За даними іракської поліції, замахи здійснили терористи-самогубці. Вибухи були настільки сильними, що завалилися кілька сусідніх будинків, а грибоподібна хмара диму здійнялася над містом на кілька кілометрів.

Прах письменника повернеться додому

Прах письменника повернеться додому

Вулканічній енергії поважного віку краєзнавця, міліцейського полковника у відставці Теофіла Виноградника, вочевидь, щиро позаздрять навіть молоді успішні менеджери. Завдяки його зусиллям вдалося відновити чимало маловідомих сторінок славної історії покутського села Русова — малої батьківщини Василя Стефаника, зокрема повернути із забуття ім'я народного вчителя і добре знаного в довоєнній Галичині письменника Івана Федорака (літературний псевдонім — Іван Садовий). Про трагічну долю цього талановитого педагога, виселеного радянськими спецслужбами в Казахстан, де він і помер у 1954 році, «Україна молода» розповідала торік восени в нарисі «Заборонений учитель».

ПТУ як символ дружби народів

ПТУ як символ дружби народів

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Учора президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв виступив у Верховній Раді. Заповненістю аудиторії він певною мірою завдячує спікеру Володимиру Литвину, який напередодні відверто попросив депутатів «не прогулювати» і прийти послухати Назарбаєва.

Ошукана «Таганка» і обурені глядачі

Ошукана «Таганка» і обурені глядачі

Овації, що межували з масовим психозом, — такою була перша реакція столичних ЗМІ на новину про тривалі гастролі в Києві московського Театру на Таганці. Але в процесі — театр Юрія Любимова гостює в нас із 2 по 21 листопада — подія почала обростати неприємними інцидентами, форс-мажорами та навіть скандалами.

Небесний командарм

Небесний командарм

Свято називається Собором, бо в цей день згадується зібрання усіх ангелів небесних під началом архангела (головного за достоїнством серед сонму ангелів, від грецького «архі» — начало, верховенство, і «ангел» — вісник) Михаїла, якого іменують ще архістратигом (начальником небесного воїнства).

Потяг Санта-Клауса

Потяг Санта-Клауса

Для того, щоб уникнути традиційних проблем із вільними місцями у вагонах, які щороку виникають ближче до нового року, залізничники вже з 15 листопада цього року призначили два десятки додаткових поїздів. Зокрема, «Київ—Ужгород», «Херсон—Львів», «Херсон—Київ», «Одеса—Харків», «Харків—Київ», «Дебальцеве—Ковель», «Донецьк—Київ», «Дніпропетровськ—Київ», «Запоріжжя—Київ». А потяги № 663/664 «Київ—Луцьк», 110/109 «Львів—Херсон», 273/274 «Івано-Франківськ—Київ», 108/107 «Одеса—Ужгород», 11/12 «Луганськ—Москва», які до цього курсували через день, із середини листопада стали щоденними.

Міні-міс за тисячу «зелених»

Міні-міс за тисячу «зелених»

Саме стільки за призове місце вимагав минулого тижня від батьків юних красунь директор одного із сімферопольських Будинків культури, у якому проходив регіональний етап Всеукраїнського конкурсу «Міні-міс». Чи тягне виявлений правоохоронцями «критерій відбору» на банальний кримінал, має невдовзі сказати республіканська прокуратура. Начальник міліції автономії генерал Володимир Хоменко, котрий відзвітував перед місцевими ЗМІ про двомісячник безпрецедентної акції рідного відомства з боротьби з посадовими злочинами, корупцією і харабництвом, констатував лише факти. Вони, як мовиться, на всі смаки: сьогодні на півострові в ціні буквально все — від призового місця на виставці домашніх тварин, спортивних змаганнях, до вигідної оренди комунального майна, і таке інше. Всього під цю категорію злочинів підпало 36 задокументованих упродовж тільки вересня і жовтня випадків корупції і отримання хабара.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Утретє в ту саму річку

Утретє в ту саму річку

Кажуть, двічі в одну річку не увійти, але Святославу Піскуну вже втретє вдається зайняти одне й те саме крісло на Різницькій. Уже вдруге він позивається до Президента України, досягаючи бажаного. Із Кучмою він «змагався» за крісло Генпрокурора в грудні минулого року, хоча тодішній гарант був не дуже й проти. Учора під час перерви в черговому засіданні Шевченківського райсуду столиці він сказав «УМ», що ніколи б не сперечався б із кучмівським указом, якби не Помаранчева революція. Але тоді, мовляв, у Піскуна була надія, а зараз лише зневіра. Хоча навіть при цьому у вівторок, 22 листопада, він збирається обов'язково прийти на Майдан. Коли ж Піскуна запитали, яким буде його перше рішення після можливого поновлення на посаді, він у звичній манері актора замахав руками: «Ви що! Ще накаркаєте! Не можна до рішення суду робити такі прогнози». А якби рішення суддів виявилося не на його користь, «апеляція була б неминучою».

Плащаниця — назавжди

Плащаниця — назавжди

У неділю, 20 листопада кордон України перетне одна з найбільших християнських святинь — освячена у Римі копія Туринської Плащаниці. Того ж дня її перевезуть до Івано-Франківська, передає УНІАН. Мер Івано-Франківська Зіновій Шкутяк саме перебуває у Римі в складі української делегації і мав аудієнцію у Папи Римського, який передав своє благословення і найкращі побажання усім українцям. За його словами, копія плащаниці назавжди передається Україні з благословення Папи Римського Бенедикта ХІ.

Рости ще більшим!

Рости ще більшим!

Патологічно важке немовля побачило світ у пологовому будинку № 2. Медики стверджують, що це не рекорд, а певне відхилення від норми, адже таку вагу має піврічна дитина i аж ніяк не здорове немовля. Лікарі не дають коментарів і відмовляються оприлюднювати деталі народження маленького «рекорд-смена». Як розповіла «УМ» головний лікар пологового будинку № 2 Тетяна Батюкевич, батьки попросили персонал не надавати ЗМІ ніякої інформації про дитину, оскільки маля перебуває у вкрай важкому стані: «Коли ситуація зміниться, і дитині покращає, тоді й поговоримо».

Всі статті рубрики