Минулого тижня в Ізраїлі перебувала російська офіційна делегація у складі 20 осіб на чолі з представником президента РФ у Південному федеральному окрузі Дмитром Козаком. Головною метою візиту був обмін досвідом із протидії тероризму, повідомила агенція РІА «Новості». В рамках візиту відбулася низка офіційних зустрічей, відвідання навчань спеціального антитерористичного підрозділу, ознайомлення із заходами безпеки в аеропорту імені Бен-Гуріона. Але у всіх перерахованих вище протокольних заходах не згадується головне, чим цікавилися росіяни і про що розповіла з посиланням на інформацію від учасників переговорів з ізраїльського боку газета «Джерусалем Пост». Газета повідомляла, що уряд Росії розглядає можливість будівництва стіни безпеки вздовж кордону з Чечнею, аналогічної тій, якою Ізраїль відгороджується від палестинських територій на Західному березі Йордану. Проте невдовзі через російські ЗМІ пан Козак спростував ці версії.
Питання будівництва огорожі по периметру чеченського кордону мусується в Росії віддавна, але досі не розглядалося як реальний проект. Приблизно чотири роки тому воно навіть удостоїлося іронічного аналізу в телепрограмі «Однако». Тоді від проекту відмовилися як від дорогого та малоефективного. Але знову повернулися до нього після відомих подій у Беслані та Нальчику. Тоді ж з'явився інтерес до ізраїльського досвіду боротьби з тероризмом. Тепер головним консультантом російських фахівців з питань боротьби з терором став колишній головний інспектор ізраїльської поліції Шломо Ахаронішкі. «Козаку було доручено підготувати план боротьби з терором, включно з будівництвом стіни безпеки. Під час візиту сюди він повинен ознайомитися зі способами будівництва та експлуатації огорожі», — сказав Ахаронішкі в інтерв'ю «Джерусалем Пост».
Зведення подібної роздільчої конструкції на російсько-чеченському кордоні є цілком можливим із технічної точки зору, але в очах громадян Росії та решти світу воно може виглядати як визнання Кремлем своєї поразки.