Цими днями інтернет святкує своє 15-річчя. Саме в листопаді 1990 року американські вчені на чолі з Тімом Бернерсом-Лі запровадили технологію World Wide Web («Глобальна світова мережа»). Звичайно, інтернет почав зароджуватися значно раніше — його «прототипами» є під'єднання військових, а потім і звичайних комп'ютерів, однак сучасна історія «світового павутиння» почалася якраз 15 років тому. Тоді була запропонована система «відкритого коду», яка дозволила отримувати інформацію, всього лише набравши у віконечку потрібну адресу інтернет-сторінки. Це й дозволило зробити «nеt» більш доступним, нині вихід до нього має кожен десятий мешканець планети.
Водночас мало хто знає, що ідея об'єднати значну кількість комп'ютерів виникла в УРСР ще у 1967 році, нагадує партія «Інформаційна Україна». «Інтернет сповна міг з'явитися в Україні, якби пропозицію Віктора Михайловича Глушкова у 1967 році підтримало Політбюро КПРС, — зазначає лідер «Інформаційної України» Андрій Колодюк. — Він тоді запропонував об'єднати фабрики і заводи, дослідницькі інститути та органи влади в одну інформаційну мережу для обробки економічної інформації». За словами Колодюка, «наші ідеологічні «друзі» з Заходу тоді провели дуже серйозну кампанію переконування членів Політбюро в тому, що «перфокарти не можуть керувати Кремлем». Навіть була стаття з таким заголовком у «Файненшл таймс». І пропозиція була відхилена».
Додамо, що перша спроба дистанційного підключення комп'ютерів «в іншому світі» відбулася лише два роки після того, як її в СРСР запропонував видатний український математик та кібернетик Віктор Глушков. У 1969-му намагалися об'єднати електронно-обчислювальну машину, що стояла в дослiдницькому центрi Стенфордського унiверситету, із тiєю, що була в універистеті Лос-Анджелеса.