Ліки від «адмінресурсу»

Ліки від «адмінресурсу»

На п'ятий день свого перебування в Україні американський мільярдер, відомий філантроп і засновник Інституту відкритого суспільства Джордж Сорос зустрівся з журналістами в агентстві УНІАН. Він завітав до Києва у складі делегації Міжнародної групи із запобігання криз. А вона, ця група, як повідомив гість, зібралася в українській столиці на своє засідання за запрошенням Віктора Пінчука, який входить до правління інтернаціональної структури. Її членами є також Григорій Явлінський, Уеслі Кларк, Емма Боніно та інші відомі економісти, фінансисти і політики. Президент України провів перемовини з правлінням цієї групи. Як повідомила прес-служба Президента України, Віктор Ющенко розповів членам правління антикризової групи про політичну картину, що склалася в Україні напередодні чергових парламентських виборів, назвав її особливою.

Дивак у вежі зі слонової кістки

Дивак у вежі зі слонової кістки

У суботу у своєму маєтку Лайм Реджіс у графстві Дорсет (Південно-Західна Англія) помер після важкої хвороби у віці 79 років славетний британський письменник Джон Фаулз, повідомив учора представник британського видавництва «Рендом Хауз». Фаулз почав писати доволі пізно — після 40 років. Прихильність читачів та критиків йому приніс уже дебютний роман 1963 року «Колекціонер»: драматична історія дівчини, яку викрав колекціонер метеликів. Цей роман був екранізований 1965 року. Світову славу Фаулз здобув завдяки роману 1969 року «Жінка французького лейтенанта», вдало екранізованому британським кінорежисером чеського походження Карелом Рейшом за сценарієм цьогорічного лауреата Нобелівської премії з літератури Гарольда Пінтера.

У Європу без зайвих перешкод?

У Європу без зайвих перешкод?

Україна на шляху до спрощеного візового режиму для в'їзду наших громадян до країн-членів Євросоюзу просунулася на один великий крок. Рада Європейського Союзу із загальних справ і зовнішніх відносин нарешті видала Європейській комісії мандат на проведення з нашою державою переговорів про спрощення візового режиму. Як повідомила прес-служба представництва Єврокомісії в Україні, планується, що двосторонні переговори будуть розпочаті в листопаді.

Демократія понад усе

Демократія понад усе

Офіційний Київ приєднався до попередніх висновків Організації з безпеки й співпраці в Європі (ОБСЄ), яка визнала вибори до азербайджанського парламенту недемократичними і такими, що відбулися з масовими порушеннями виборчого законодавства. «Ми підтримуємо попередні висновки місії спостерігачів ОБСЄ в цьому питанні й очікуємо остаточних висновків місії», — повідомив учора речник МЗС Дмитро Філіпчук. Зауважимо, що свій висновок зробила і спостережна місія СНД, яка визнала вибори ледь не ідеальними.

Мовний ступор

Мовний ступор

Сьогодні Україна відзначає День української писемності і мови. Напередодні свята голова товариства «Просвіта» Павло Мовчан і екс-голова НТКУ Володимир Кметик зібрали прес-конференцію в УНІАНі, щоб розповісти, як держава підтримує державну мову. 30 млн. гривень виділила цього року держава на розвиток української мови, але реально було використано лише їх мізерну частину. В бюджеті 2006 року на мовні програми відводять вже 4 млн., бо орієнтуються на «потреби» мовної сфери 2005 року. Сталося так, що гроші лежали «замороженими» у міністерствах, а видавці, режисери, продюсери «вибити» їх так і не змогли. І винні не так «вредні» українські чиновники, як сформована система, коли люди, від яких залежить фінансування мистецьких чи освітніх проектів, не зацікавлені в тому, щоб ці проекти взагалі існували. Як розповів колишній голова НТКУ тележурналіст Володимир Кметик, український чиновник не несе відповідальності за неприйняття рішень. Більше того, якщо держслужбовець підписує якийсь проект, то тут же на нього звалюється купа проблем — перевірки, звіти. А ось якщо він зекономить гроші, то його тільки похвалять, а невикористані кошти перекинуть на наступний рік. «Усі чиновники в міністерствах дуже милі люди, —зiзнався Кметик, — усі позитивно ставляться до тих проектів, які пропонують митці, але нічого з місця не рухається». Крім того, багато положень щодо надання державної підтримки є відверто застарілими. Видавців та продюсерів, наприклад, названо в тексті постанов посередниками, а книжки міністерствам простіше закуповувати, ніж спонсорувати видавничий проект.

Меч — на орало

Меч — на орало

Учора завершився дводенний візит міністра оборони Анатолія Гриценка до Іраку. Як розповів глава оборонного відомства, метою його поїздки є перевірка готовності 81-ї тактичної групи Збройних сил України до виведення з Іраку, а також подальша військова та економічна співпраця з південно-азійською республікою.

Із Слов'янська до Харкова

Із Слов'янська до Харкова

Родина загиблого журналіста Ігоря Александрова незабаром покине Донеччину і переїде до Харкова. Це місце Александрови — дружина Людмила, син Олексій та донька Аня — обрали після того, як життя в рідному місті стало неможливим через тривалий психологічний тиск.

«П'ятирічку» за спробу замаху

«П'ятирічку» за спробу замаху

Мар'їнський районний суд, де розглядалася ця досить незвична карна справа, нарешті виніс свій вердикт — 45-річний мешканець Красногорівки наступні 5 років проведе за гратами. А позбавлений волі на такий строк чолов'яга за обіцянки влаштувати терористичний акт під час липневого візиту Президента України Віктора Ющенка в Донецьк. Він тоді нахвалявся підірвати або самого главу держави, або гамузом всю шахту ім. Скочинського, яку той мав намір відвідати.

Шум у Кушугум

Шум у Кушугум

Не знав мешканець селища Кушугум В’ячеслав Єрмохін, що його прозаїчне бажання «передислокувати» на маминому городі туалет спричинить появу у селищі великої групи військових. Копаючи з товаришем яму, на глибині двох метрів кушугумець наштовхнувся на щось металеве. «Спершу ми думали, що це газовий балон, — каже пан Єрмохін. — Але обчистивши знахідку лопатою, зрозуміли, що то бомба».

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Наша мета-2012 стала ще ближчою:

Наша мета-2012 стала ще ближчою:

Учора з Мальти надійшла обнадійлива для українців і поляків, а головним чином — для любителів футболу двох наших країн новина: виконком Європейського союзу футбольних асоціацій (УЄФА) підбив підсумки першого етапу тендеру на проведення фінальної частини Євро-2012, і Україна та Польща потрапили до трійки переможців на цій стадії відбору.

Всі статті рубрики