Віктор Ющенко, зустрічаючись із журналістами економічних видань, поділився думками щодо перспектив і наслідків вступу України до СОТ. Він послався на висновки Інституту економічних досліджень і політичних консультацій, експерти якого навели переконливі докази того, що, зробивши цей крок, Україна займе позицію, яка дозволить їй якісно змінити свою участь у світовому ринку. Президент, цитуючи експертні оцінки, наголосив, що зі вступом України до СОТ очікується щорічне зростання добробуту громадян на 3 відсотки та ВВП — на 1,9 відсотка, обсяг іноземних інвестицій збільшиться не менше як на 50 відсотків.
Основною перепоною на цьому шляху, на думку Президента, залишається невідповідність українського законодавства вимогам СОТ. Глава держави очікує, що парламент прийме потрібні рішення впродовж найближчих двох-трьох тижнів. Президент зауважив, що процес приведення національного законодавства до вимог організації виконано на 65 відсотків (нагадаємо, позавчора Верховна Рада прийняла ще два необхідних для вступу до СОТ закони — «Про внесення змін до Закону України «Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту» та «Про внесення змін до Закону України «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Українi. — Авт.).
Газета «Коммерсант Украина» зазначає, що хоча досі Віктор Ющенко висловлював упевненість щодо вступу до СОТ до кінця 2005 року, нинi він був обережнішим у прогнозах. Президент також визнав, що на першому етапі приєднання до цієї світової організації може спричинити серйозні проблеми: «Всі розуміють, що деякі галузі виграють цілковито. Але є й інші — такі, як агропромисловість. Тут доведеться шукати механізми компенсацій».
Щодо коштів від продажу «Криворіжсталі», то для їх розподілу Кабмін уже створив робочу групу, яка проводить консультації з парламентом та представниками ділових кіл, а 5 листопада цю тему обговорять на урядовому засіданнi. «Я хочу розвіяти міф про те, що в нас залишається багато коштів», — застеріг Президент. Після розрахунку з колишнім власником (4,26 млрд. грн.), погашення дефіциту бюджету-2005 (7—9 млрд. грн.) та бюджету-2006 (за прогнозами — близько 10 млрд. грн.) залишаються кілька мільярдів. Президент показав журналiстам попередню схему розподілу цих коштів, з якої випливає, що вони підуть на фінансування програм енергозбереження та кредитування АПК за сприяння комерційних банків. Розглядаютьтакож можливість будівництва метрополітену та мостів, зокрема в Запоріжжі та Миколаєві.