«Натовський» десант

«Натовський» десант

Сьогодні високопосадові «натовці» роз'їжджатимуть по Україні, щоб зайнятися пропагандистсько-просвітницькою роботою. Посли Ради НАТО, які від вівторка разом із Генсеком Альянсу Яапом де Хоопом Схеффером перебувають у Києві, під час всіляких «круглих столів» із громадськістю в Одесі, Харкові, Донецьку (ймовірно, ці міста були обрані через вагоме несприйняття цією частиною України інтеграції України до НАТО) «розбиватимуть певні міфи і стереотипи» українців щодо призначення та діяльності Північноатлантичного альянсу і пояснюватимуть, чим він корисний для України. Зауважимо, що, за даними фонду «Демократичні ініціативи», лише 10% українців можуть сказати, що таке НАТО і навіщо нам туди вступати.

Революції не буде!

Революції не буде!

Якщо пам'ятаєте, сьогодні, 20 жовтня, мав вступити в дію один із найбільш резонансних наказів МОЗ за номером № 360 — про рецептурний відпуск ліків. І вступив би, якби новий міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, який буквально тиждень тому заступив на посаду, не призупинив дію документа. «Ви можете спокійно купувати ліки без рецепта, як і раніше, — запевнив Юрій Поляченко. — Єдине, що буде після 20 жовтня, так це більш жорсткий контроль за продажем сильнодіючих і наркотичних речовин».

Журналістська недоля

Журналістська недоля

Білоруський журналіст Василь Гродніков був знайдений мертвим із раною голови у своєму помешканні в містечку Заславль, що за 20 кілометрів від Мінська, повідомляє білоруська секція радіо «Свобода».

Не стало архітектора перебудови

Не стало архітектора перебудови

Позавчора у Москві на 82-му році життя після тривалої і важкої хвороби помер Олександр Миколайович Яковлєв, який був одним із головних ідеологів перебудови в роки Михайла Горбачова. Олександр Яковлєв був членом Політбюро Компартії Радянського Союзу, коли генсек Михайло Горбачов розпочав лібералізацію радянського режиму і намагався запровадити свободу преси та дискусій. Самого Олександра Яковлєва інколи називали ще інтелектуальним батьком гласності й перебудови.

Читайте, люди, інакше вам не жити

Читайте, люди, інакше вам не жити

57-й Міжнародний книжковий ярмарок, який урочисто відкрився у вівторок увечері у Франкфурті-на-Майні і триватиме до 23 жовтня, проходить під промовистим гаслом: «Читайте, люди, інакше вам не жити». У цьому найбільшому «книжковому базарі» світу беруть участь 7223 учасники з 101 країни світу, в тому числі з України. Україну представляють «Фоліо», «Кальварія», «Мистецтво», «Картографія» та інші видавництва. Окремий стенд має і Львівський форум видавців. На державному стенді виставлено близько 300 книжок, виданих загалом півтора десятками видавництв. За словами піар-менеджера «Кальварії» Ксенії Сладкевич, українські видавці намагалися отримати місця подалі від державного стенду, адже на ньому, крім традиційних рушників, Шевченка та загалом бідно представленої української літератури, вміщено піратські видання зарубіжних авторів y перекладі на українську. Одне з найкращих дитячих видавництв «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» не поїхало цього року до Франкфуртa. За словами директора видавництва Івана Малковича, вони були надто завантажені виданням 6-ї книги про Гаррі Поттера.

Тропіки — не рай

Тропіки — не рай

Тропічний шторм «Вільма», який зародився у районі Карибського моря, так стрімко набирає сили, що вчора вранці його перекваліфікували в ураган четвертої категорії, а ще через кілька годин — в ураган найвищої, п'ятої, категорії. Швидкість вітру за цей короткий час зросла з 120 до 240 кілометрів за годину. За повідомленням Національного центру ураганів у Маямі, «Вільма» становить безпосередню загрозу для всіх країн Центральної Америки, Куби та американського штату Флорида. Вчора ураган перебував у районі Кайманових островів та рухався на захід, у напрямку півострова Юкатан у Мексиці, а Флориду він може атакувати не раніше суботи.

Брати гроші за «енки» заборонили

Брати гроші за «енки» заборонили

Міністерство освіти і науки України підтримало вимоги «Студентського братства», яке виступило на підтримку прав студентів, тож члени цієї громадської організації припинили безстрокове голодування, розпочате ще 10 жовтня. Міносвіти попередило ректорів регіональних і київських навчальних закладів про їхню персональну відповідальність, якщо зі студентів стягуватимуть плату за пропущені заняття чи за перездачу іспитів.

Довга дорога в Україну

Довга дорога в Україну

Рядовий Олександр Бахтіяров був тяжко поранений в Іраку 9 січня. Нагадаємо, що під час вибуху боєприпасів неподалік міста Ес-Сувейра наш військовий контингент зазнав найбільших утрат за весь час свого перебування у цій країні. Тоді загинули восьмеро українських вояків, ще шестеро були поранені. Олександр отримав найважчі травми: у нього були складні поранення голови, легень, рук та ніг. Відразу ж після вибуху хлопця з Іраку перевезли до шпиталю військової бази США у німецькому місті Рамштайн. Потім лікування було вирішено продовжити у США: спочатку у Вашингтонському військовому шпиталі, а потім у Чикагському католицькому шпиталі ім. Вознесіння Господнього, де солдатом активно опікувалася українська діаспора.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Україна передумала

Україна передумала

Учора півдня Залізничний райсуд Сімферополя розглядав справу щодо затриманого в тамтешньому аеропорту лідера азербайджанської опозиції Расула Гулієва. Як стало відомо «УМ», суддя Людмила Старова, яка провадила цю справу, оголосила перерву до 15.00, щоб по обіді розглядати нові матеріали, які щойно надійшли у справі Гулієва. А саме: документи про те, що Гулієв має у Сполучених Штатах посвідку політичного біженця. А зібравшись після перерви, суд оголосив, що розгляд справи переноситься на завтрашній ранок. Причина — Расулу Гулієву нібито стало зле в Бахчисарайському РВВС, де він зараз утримується.

Всі статті рубрики