А власник хто?

А власник хто?

Після сходження Петра Порошенка з владного олімпу його симпатики продовжують проливати сльози співчуття. Насправді ж не все так погано «на вулиці Рошен». Посилюють це припущення, зокрема, ті чутки, які ходять Запоріжжям із приводу недавнього перерозподілу акцій ВАТ «Мотор Січ». Вельми привабливого, зауважу, підприємства: після участі моторсічівців в авіасалоні «МАКС-2005» і укладення низки нових угод запорізьке ВАТ у серпні з-поміж машинобудівних підприємств України мало найвищий відсоток подорожчання цінних паперів: на торгах Першої фондової біржі, проведених 22 вересня, за одну акцію «Мотор Січі» покупці давали вже по 530 гривень.

«Акули» бензинового ринку

«Акули» бензинового ринку

Позавчора Антимонопольний комітет України (АМК) оголосив cвоє довгоочікуване рішення щодо стану конкуренції на ринку нафтопродуктів. За результатами діяльності в 2004 роцi, ТОВ «Торговий дім ТНК «Україна» обіймав більш як 40 відсотків загальнодержавного ринку великооптової торгівлі моторними бензинами. Виходить, що ця компанія є монополістом. Голова АМК Олексій Костусєв, коментуючи це рішення, зазначив, що воно дає можливість жорсткіше контролювати поведінку цього суб'єкта на ринку, і в разі порушень конкурентного законодавства, зловживання монопольним становищем або виникнення картелів ці дії жорстко присікатимуть.

Чорне — не брудне

Чорне — не брудне

Час від часу корисно переглядати міжнародні документи, підписані Україною. Інколи з цього можна зробити досить цікаві спостереження.Нагадаємо, що в 1992 році шість прибережних країн підписали Конвенцію щодо відновлення і захисту Чорного моря від забруднення. Відповідно до цього документа, кожна причорноморська держава повинна подбати про те, як налагодити інтегроване управління прибережною зоною.

Вода для чайників

Вода для чайників

Водяний парадокс Донбасу вже давно не вважають сенсацією. Степовий край конає від перманентної спраги, а в цей же час мільйони кубометрів солоної та жорсткої води з його шахт щодня заливають степ, а нерідко — й підвали та льохи самих шахтарів. За кілька днів до того, як попередня обласна адміністрація мала піти в небуття, облрада перебрала на себе все, що тільки можна було: майно, повноваження, мас-медіа. Тепер, наприклад, жодного керівника обласної лікарні чи того ж облводоканалу (ОКП «Луганськвода») облдержадміністрація не може усунути навіть у разі порушення проти такого посадовця карної справи. Сама ж рада керувати об'єктами не може, по-перше, тому, що не має відповідного виконавчого органу, а по-друге — як можна керувати, якщо передостання сесія відбулася в квітні, а остання — тільки п'ять місяців потому.

Всі статті рубрики