В уряді позавчора ввечері заповнилася ще одна вакансія. На посаду повернувся ще один міністр «кучмівського призову», але назвати Сергія Головатого — а саме він очолив Міністерство юстиції — представником «старої команди» чи «попереднього злочинного режиму» язик не повернеться ні в кого. Підписання Президентом указу «по Головатому», навпаки, свідчить про те, що Ющенко — прихильник не лише «технічних» кандидатур, а в деяких моментах може йти і на загострення кадрової ситуації.
Саме так, адже Сергій Петрович — людина жорстка, він — із числа тих, кого можна назвати вічними опозиціонерами. Донедавна народний депутат Головатий був членом фракції Блоку Юлії Тимошенко (від самого початку — з травня 2002-го), але 23 вересня цього року його виключили з БЮТ, оскільки всупереч рішенню фракції він підтримав кандидатуру Юрія Єханурова на Прем'єра.
Головатий — один із засновників Народного руху України; народний депутат усіх чотирьох скликань (зараз — позафракційний). Членкор Академії правових наук України, президент Української правничої фундації. За освітою — юрист-міжнародник (факультет міжнародних відносин КДУ). Мін'юстом керував у 1995—1997 роках. З середини 1990-х років — член постійної делегації України в ПАРЄ, з 1997-го — представник України в Європейській комісії «За демократію через право» (Венеціанській; з 1999-го — її віце-президент). Послідовний опонент Президента Кучми у справі Гонгадзе, ініціатор «антикучмівських» резолюцій ПАРЄ. Також він був представником Миколи Мельниченка в Європейському суді з прав людини.
Давній товариш Віктора Ющенка, зараз Головатий стоїть в опозиції передусім до Генпрокурора Піскуна. Не так давно він став захисником Лесі Гонгадзе у справі про вбивство її сина, і цього тижня у Страсбурзі пан Піскун навіть висловив обурення, що справою Гонгадзе від імені ПАРЄ переймається Комітет з юридичних питань та прав людини, який очолює Сергій Головатий. Так що можна очікувати, що протистояння по осі міністр юстиції — Генпрокурор нам забезпечене.
До речі, про своє призначення Сергій Петрович дізнався саме у Страсбурзі. Щось розповісти з приводу вступу на посаду журналістам пообіцяв не раніше суботи.
А в уряді станом на вчора залишилось тільки одне крісло без власника — міністра охорони здоров'я.