Федот починає і виграє

07.10.2005

Чемпiони вiдкривають сезон. В центрi — Руслан Федотенко (номер 17). (Фото РЕЙТЕР.)

Майже півтора року вболівальники найшвидшої гри у світі та найсильнішої хокейної ліги — НХЛ — чекали, поки гравці й менеджери розберуться зі своїми витратами та гонорарами і знову вийдуть на лід в офіційних матчах. Нарешті! Учора, у стартовий день нового сезону в НХЛ — першого після локауту, вперше в історії зіграли всі 30 команд ліги.

Звісно, найбільше нас цікавить турнірна доля клубів, за які виступають українці.

Чинний володар Кубка Стенлі — «Тампа-Бей лайтнінг» Руслана Федотенка — почала вдома з переконливої перемоги над «Кароліною» (5:2), а наш співвітчизник відзначився двома гольовими передачами. Причому першу шайбу у ворота «Ураганів» Вацлав Проспал із подачі Федота закинув уже на 81-й секунді поєдинку. Загалом Руслан провів на майданчику 16 з половиною хвилин і заробив коефіцієнт корисності «плюс 1».

«Торонто» Олексія Понікаровського поступилося «Оттаві» 2:3 лише в серії булітів. Це нове правило, яке щойно набуло чинності: виконувати хокейні «пенальті», якщо й основний час, і овертайм закінчилися внічию. Наш земляк за 10 з половиною хвилин на майданчику вже рідного «Ейр Кенеда сентру» зробив один кидок, корисність — «нуль».

Захисник Олексій Житник — киянин, заграний за збірну Росії, — відзначився голом за «Айлендерз», але ньюйоркці виявилися слабшими за «Баффало» — 4:6.

Перемогу «Вашингтону» над «Коламбусом» (3:2) принесли дві шайби дебютанта НХЛ, російського вундеркінда Овечкіна, та одна — вихованця харківського хокею Зубруса.

Невдалим виявився дебют на посаді головного тренера команди НХЛ видатного гравця Уейна Грецьки. «Великий», який цього літа «прийняв» «Фінікс койотіс» (клуб, у якому він — серед власників), поступився на виїзді «Ванкуверу» — 2:3.

Результати інших матчів: «Міннесота» — «Калгарі» — 6:3, «Даллас» — «Лос-Анджелес» — 5:4, «Едмонтон» — «Колорадо» — 4:3, «Чикаго» — «Анахайм» — 3:5, «Нешвілл» — «Сан-Хосе» — 3:2 «Нью-Джерсі» — «Піттсбург» — 5:1, «Детройт» — «Сент-Луїс» — 5:1, «Флорида» — «Атланта» — 2:0, «Філадельфія» — «Нью-Йорк рейнджерс» — 3:5, «Бостон» — «Монреаль» — 1:2.