Юля, «Честь» і вибори

06.10.2005
Юля, «Честь» і вибори

Такими контрагітаційними плакатами завішано район Шулявки. (Фото Данила ІВАНІВА.)

      На київських стовпах, парканах, стінах і транспортних зупинках парламентські вибори вже почалися й набирають обертів. Якщо листівки «синьої» опозиції — із закликами здавати помаранчеву символіку — трималися недовго й та акція відгуку серед киян не знайшла, то нова «оранжева» опозиція діє значно активніше й у вигляді наочної агітації представлена значно ширше.

      Інертні біг-борди залишилися у розпорядженні Володимира Литвина, Юрія Костенка та Євгена Кушнарьова з його «Новою демократією», але навряд чи ця важка артилерія має особливий вплив на киян. Значно частіше перед ними мерехтять інші агітки, і продукують їх передусім амбітні «вигнанці» з табору Президента Ющенка, а тепер — соратники Юлії Тимошенко.

      Спочатку партія «Реформи і порядок» обліпила півміста своїми емблемами з бджолою та петиціями проти нової адмінреформи місцевого масштабу (скорочення кількості районів Києва). А невдовзі пішла у бій і агітація від самої пані Юлії.

      Щойно було підписано меморандум між Ющенком та Януковичем, як на виходах із багатьох станцій метро молоді люди почали роздавати листівочки нехитрого, але дошкульного змісту. Біля фотографії, на якій усміхнений президент тисне руку «ПроФФесорові», — текст: «Хрест на вимогах Майдану», «Бандитам тюрми!» (останні два слова перекреслені навхрест). Вихідних даних немає.

      Далі — більше. У тому числі за форматом. Принаймні у районі Шулявки тверді вертикальні поверхні обклеєні плакатами: те саме, але збільшене фото Ющенка з Януковичем, і знову — «Бандитам тюрми!». Підпис цього разу є, але він ні про що не свідчить: «Громадянська кампанія «Честь». www.chesno.info». За вказаною адресою інтернет-сайту ще не існує, лише тло і слово «Честь».

      Не можна стверджувати однозначно, що це справа рук БЮТівців, але ж уперемішку з цими плакатами густо начеплена ще одна листівка: скромний портрет Юлії Тимошенко плюс гасло: «Партій багато — Батьківщина одна», два телефони. Подзвонивши за вказаним номером мобільника, кореспондент «УМ» натрапив на милого україномовного представника Шевченківської районної організації партії «Батьківщина», який радо пристав на пропозицію записати умовного студента до лав цілком конкретної політичної сили. Причому було запропоновано зустрітися біля входу до метро, аби заповнити анкету й «почати працювати на благо нашої Батьківщини та України», уже за 45 хвилин. От люди працюють! Цікаво, чи приймають такими темпами і в такому спрощеному режимі в НСНУ?..

      Неважко припустити, що це лише початок, і «паралельний курс» (Юлі з Президентом) надалі буде ще активнішим. Зараз, за словами одного з соратників Тимошенко, Михайла Бродського, екс-Прем’єрка має в Києві рейтинг близько 30 відсотків, а хоче набрати на виборах ще більше: 35 відсотків по всій Україні.

      До речі, один із штабістів Блоку Тимошенко, відомий політтехнолог Олег Медведєв, у коментарі «УМ» заперечив причетність Юлиного штабу до розповсюдження по Києву згаданих листівок. За словами Медведєва, Тимошенко та її радникам зараз не до цього. Однак не виключено, що це може бути ініціатива та самодіяльність партійних «низів».

 

А ТИМ ЧАСОМ...

      Львівська обласна організація партії «Батьківщина» поширила заяву про можливі провокації, які готуються певними політичними силами під прапорами «Батьківщини», під час перебування Президента Віктора Ющенка у Львові на V Міжнародному економічному Форумі «Україна — ЄС» 6 жовтня. Повідомивши громаді, ЗМІ та відповідним особам про такі свої дані, львівська філія Юлиної партії «засвідчує свою повагу до Президента України і заявляє, що жодних протиправних кроків, спрямованих проти нього, не робила і не робитиме».

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>