Позавчора Фонд держмайна нарешті з'ясував, чи справді в Нікопольського заводу феросплавів (НЗФ) існує інший реєстратор, і дізнався його назву й адресу. Це справді цікаво насамперед тому, що, як випливає із судових рішень, цю послугу надає підприємству ТОВ «Славутич-реєстратор». Утім інформацію, якої добивався ФДМУ, можна було вільно почерпнути з офіційних повідомлень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР), у крайньому разі — з інтернету. Тоді б головне приватизаційне відомство країни дізналося, що реєстр власників цінних паперів НЗФ, зокрема особовий рахунок номінального утримувача акцій НЗФ — «Укрсоцбанку» — веде реєстратор «Альфа-Інвест». Це й підтвердив, власне, сам «Укрсоцбанк» на вимогу Фонду офіційним листом. У відповіді, яку вчора було розміщено на відомчому сайті, зокрема, зазначається: «Станом на 28 вересня 2005 року АКБ «Укрсоцбанк» є номінальним утримувачем пакету акцій ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» у кількості 151 768 991 штука, що складає 50 відсотків плюс одна акція статутного фонду ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» в системі реєстру власників, який веде реєстратор ТОВ «Альфа-Інвест», що знаходиться за адресою: 01601, м. Київ, вул. Шовковична, 42/44. Власником вищезазначеного пакету акцій є Промислово-фінансовий консорціум «Придніпров'я».
Як пояснив член ДКЦПФР Іван Нестеренко, «Славутич-реєстратор» узагалі не є реєстратором НЗФ. «Відповідно до Закону «Про депозитарну систему й обіг цінних паперів в електронному вигляді», реєстратора обирають загальні збори акціонерів, це є його винятковим правом. Після продажу державою 50 відсотків плюс одна акція НЗФ загальні збори обрали своїм реєстратором «Альфа-Інвест», припинивши, таким чином, дію договору, який раніше був чинний між «Славутич-реєстратором» та НЗФ», — наводять слова пана Нестеренка «Подробности». Ще одна дивна обставина — це стосунки ФДМУ і того самого ТОВ «Славутич-реєстратор». Якоїсь миті головне приватизаційне відомство все-таки запідозрило його в не цілком зрозумілих операціях із акціями НЗФ. Унаслідок чого на відомчому сайті позавчора з'явилося промовисте офіційне повідомлення під заголовком: «Скільки в реєстрі ТОВ «Славутич-реєстратор» 50-відсоткових пакетів ВАТ «Нікопольський завод феросплавів?»
Зрештою тепер, коли Фонд держмайна отримав відповідь на частину своїх запитань, є сподівання, що детективна історія навколо повернення в державну власність 50-відсоткового пакета акцій завершиться в лічені дні. Принаймні таку переконаність позавчора висловила під час прес-конференції сама голова ФДМУ Валентина Семенюк. Щоправда, на думку адвокатів Сергія Власенка та Олексія Рєзнікова, роз'яснення ухвали Київського апеляційного суду щодо НЗФ суперечить законодавству (позавчора цей суд підтвердив, що реєстратором акцій НЗФ є ТОВ «Славутич-реєстратор», а хранителем заарештованих 50 відсотків плюс одна акція заводу є АКБ «Укрсоцбанк»). Захисники ПФК «Придніпров'я» заявили, що ухвалу суду не «можна виконати, вона ще більше заплутує ситуацію, завела її в глухий кут», тим паче, що, за словами адвокатів, «Славутич-реєстратор» позбавлений права реєстрації акцій НЗФ і не має сьогодні будь-яких юридичних відносин з цим підприємством.