Утім «переворот» у розуміннія прем'єра для самих місцевих журналістів і політиків не є секретом Полішинеля — розмови про його відставку на сесії Верховної Ради Криму 21 вересня точаться давно. Учора ж на надзвичайній конференції лідер «Собору» назвав усі ці залаштункові приготування «спробою корупційного перевороту в Автономній Республіці Крим». В озвученій ним однойменній заяві сказано, що « шляхом прямого підкупу частини депутатів, шляхом шантажу» місцевий парламент насильно втягується у цей переворот», з участю керівництва ВР проводяться «таємні зібрання», на яких розробляються юридичні основи «закріплення корупційної конфігурації влади у Криму». За словами Анатолія Матвієнка, як тільки уряд приступив до ліквідації звичних корупційних схем, він відразу піддався жорсткій атаці з боку кримінального світу і частини політичної еліти Криму. Більше того, продовжив голова Радміну, були задіяні прийоми принизливої телевізійної пропаганди, а частина кримських політиків «намагалась знайти підтримку своїм планам у Києві, розповсюджуючи заздалегідь брехливу інформацію і обіцяючи спільну участь у поділі майбутніх портфелів і тіньових грошей». Анатолій Сергійович переконаний, що вони намагаються таким чином «сховати кримські «кримінальні сім'ї від уваги українських чи міжнародних правоохоронних органів».
У цій ситуації він звертається до Президента Віктора Ющенка з проханням негайно на неї відреагувати. Главі держави він готовий надати імена всіх авторів «кримського корупційного перевороту». РНБО ж, на думку урядового заявника, має призначити комплексну перевірку правоохороних органів автономії, а ВР України — створити спеціальну парламентську комісію « для захисту Конституційного ладу України і встановлення істинних причин, особистих мотивів і ступені участі» корупціонерів-переворотників.
Зі свого боку, керівник кримського уряду запенив, що, мовляв, рядові кримчани в жодній мірі не постраждають від «авантюрних дій кримінально-політичних кланів».
Крим.