Учора після повідомлення про відставку уряду зріс курс готівкового долара. У Києві він становив 5,02-5,25 грн. за долар, хоча деінде зберігався на рівні 4,90 (купівля) — 5,0250 (продаж).У регіонах, де контролю за спекулянтами менше, вже можна побачити курс 5,30 гривні за долар. При цьому деякі банки обмежили обмін сумою у сто доларів в одні руки. А проте ще недавно курс демонстрував рекордне зниження, сягнувши позначки 4,9329 грн за долар. Газета «Коммерсант-Украина» звертає увагу на те, що на сході України курс долара традиційно різко реагує на політичні події — так, як це було, скажімо, у листопаді минулого року. У Запоріжжі після повідомлення про відставку уряду «зелені» скуповували по 5,08 грн. за долар, а продавали за 5,15 грн.
Утім на міжбанківському валютному ринку пропозиція долара все ще переважає попит. Однак і цей ринок відреагував на політичну ситуацію. Як зазначив у коментарі інтернет-виданню Finance.ua перший заступник голови правління «Правекс-Банку» Денис Басс, iз 9 вересня набирають чинності нові правила проведення торговельної сесії на міжбанківському валютному ринку, які дозволяють комерційним банкам купувати і продавати валюту впродовж одного операційного дня. «Це може посилити коливання курсу і привабити іноземний спекулятивний капітал, — зауважив пан Басс. — Через це вкрай важко давати прогнози поведінки валютного курсу найближчим часом. Долар може як продовжити зниженння, тяжіючи до позначки 4,95 — 4,90, так і відновити колишні позиції на рівні 5,00 — 5,05», — вважає банкір. 8 вересня стався досить різкий стрибок оптового обмінного курсу гривні. Якщо на початку сесії доларом торгували за курсом 5,02 — 5,025, то ближче до закриття курс гривні до долара сягав 5,05 — 5,055. У залежності від політичної ситуації курс може як продовжити зростання, так і залишитися на колишніх рівнях, вважають у «Правекс-Банку».
Передвиборча лихоманка в Україні вже розпочалася, і те, що відбувається з курсом, на руку тим, хто опонує новій владі. Утім експерти прогнозують, що через день-два ажіотажу в обмінниках не буде. Банкіри оцінюють зростання курсу долара як спекуляцію на настроях населення і рекомендують не робити ніяких різких кроків щодо купівлі-продажу «зелених» до стабілізації політичної ситуації.