Засідання Кабінету Міністрів, яке відбулося минулої суботи, ледь не закінчилося відставкою Прем'єра. Про це повідомила вчора газета «Коммерсант-Украина» з посиланням на джерело в уряді. Напредодні журналістів попередили, щоб вони не приходили в урядовий будинок. Те ж саме джерело засвідчило, що декілька членів Кабміну відкрито звинуватили Юлію Тимошенко в незаконному втручанні в роботу судової системи і лобіюванні інтересів групи «Приват». Захищав Прем'єра лише міністр юстиції Роман Зварич, який заявив, що уряд діяв у межах закону. Розгорілася запекла дискусія. Тим паче що перед засіданням у Кабміні поширила свою заяву Партія «Народний Союз «Наша Україна». Як політична сила, яка делегувала своїх представників до складу Кабінету Міністрів України, НСНУ засудив втручання представників уряду в ситуацію навколо Нікопольського заводу феросплавів. «Ми також висловлюємо глибоку стурбованість тим, що до лобіювання інтересів окремої олігархічної групи можуть бути причетними деякі високопосадовці виконавчої гілки влади», наголошується в заяві. НСНУ повідомив, що може ініціювати кадрові висновки.
Днем раніше голова Фонду державного майна Валентина Семенюк заявила, що відповідальність за все, що відбувається навколо Нікопольського заводу феросплавів, лежить на Прем'єр-міністрові Юлії Тимошенко. Глава ФДМ зазначила в інтерв'ю «П'ятому каналу», що як державний службовець не має права «йти по бєзпрєдєлу». Вона додала, що в неї не було можливості запропонувати свого представника на зборах в Орджонікідзе. Прем'єр, за її словами, дала доручення ФДМ послати Сергія Грищенка представником на збори акціонерів і вважати реєстратором компанію «Славутич-капітал», яку контролює група «Приват». За словами голови ФДМ, у дорученні було зазначено, кого призначити директором. Тож, за висловом пані Семенюк, це доручення «зіпсувало ложкою дьогтю бочку меду».
За словами джерела, на яке посилається «Коммерсант-Украина», на засіданні уряду розглядали це питання близько чотирьох годин. Пані Тимошенко кілька разів телефонувала Президентові, була надзвичайно роздратована і якоїсь хвилини вигукнула, що готова негайно подати у відставку, якщо члени уряду не дійдуть згоди. Трохи згодом, після телефонної розмови з главою держави, члени уряду домовилися обговорити конфлікт у присутності лідерів парламентських фракцій. Як далі повідомило джерело, Президент вирішив скликати закрите засідання за участю глави уряду, керівників найбільших фракцій Верховної Ради, а також секретаря РНБО Петра Порошенка. Після цієї розмови Прем'єра з Віктором Ющенком міністри більшістю голосів прийняли рішення, яким усе ж схвалили дії уряду в конфлікті навколо НЗФ. Проти голосували керівник МінНС Давид Жванія і віце-прем'єр Роман Безсмертний.
На засіданні уряду було прийнято заяву, в якій поділяється стурбованість суспільства та політичних партій щодо ситуації навколо незаконної приватизації ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» і наголошується, що це підприємство за рішенням суду повернуто до державної власності. Зокрема, в заяві зазначається: «У врегулюванні ситуації довколо ВАТ «Нікопольський завод феросплавів» уряд діяв відповідно до рішень суду. Уряд і надалі у своїй роботі керуватиметься винятково державними інтересами, положеннями Конституції та законів України».