«У сумний час розчленування українського духовного і національного організму, наслідки якого ми важким тягарем відчуваємо й до сьогодні, митрополит був змушений покинути Київ. Повернення ж митрополита у теперішній, Богом благословенний час наповняє нас надією на загоєння ран минулого і відродження єдності київської Церкви», — проголосив найстарший за віком єпископ УГКЦ — преосвященний владика Софрон (Мудрий) позавчора на відзначенні перенесення осідку УГКЦ до столиці. Владика також зазначив, що Львів, який упродовж майже 200 років гостинно приймав Києво-Галицьку митрополію (витіснену з Києва за цариці Катерини ІІ), залишиться й надалі архієпископським осідком.
Близько 3 тисяч греко-католиків (священиків і мирян) з різних земель України та з діаспори зібралися на Архієрейську літургію, очолену главою УГКЦ Любомиром Гузаром у неділю перед ще недобудованим собором Воскресіння Христового на лівому березі Києва. Гостями святкової служби стали представники Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, Грузинської православної церкви, протестантських церков.
Довкола паркану новобудови юрмилося понад 500 протестуючих з прапорами Російської Федерації та політичних об'єднань, зареєстрованих в Україні — «Держави», «Братства», молодіжного об'єднання «Прорыв», прогресивних соціалістів на чолі з Наталкою Вітренко, яка оголосила «православну мобілізацію». Як завжди, привезли втомлених бабусь з іконками. Раба Божа Тамара з Вінниці розповіла, що прийшла сюди, аби показати, що православна Україна має центр у Києві, у святій Русі: «Мы истинные православные: единые дух, кровь и вера — Россия, Белоруссия и Украина». Підтримала протест і молодь iз Севастополя, Одеси й Запоріжжя: рокери в шкірянках і «братки» в спортивних штанях.
«Якщо прихильники Московського патріархату бояться переходу греко-католицького осідку до Києва, значить, вони знають якісь потаємні сторінки історії, які напевно їх викриють перед українським народом», — вважає отець Ігор Пришлик з Калуша. «Незважаючи на те, що я православний, сьогодні я підтримую греко-католиків, — поділився співак Тарас Петриненко. — Їхній головний офіс має бути в столиці — це природно. Я думаю, що це прислужиться українській духовності».
Президент Віктор Ющенко так прокоментував розрекламовані намагання протистояти поверненню осідку УГКЦ до столиці: «Ніхто не має права «показувати перстом», якої кому бути віри і вирішувати замість самої церкви, де повинен знаходитись її центр».