Навіть якщо ви не належите до тієї категорії людей, які в захопленні носяться по різних виставках і музеях і можуть відрізнити Рембрандта від Рембо, дуже рекомендую побувати завтра хоча б у Музеї води, розташованому в парку «Хрещатий» (неподалік монумента «Дружби народів»). Водно-інформаційний центр — це незвичайний музей, розташований в особливому місці: до 1939-го тут був резервуар, з якого подавали воду киянам. Завдяки цьому музею вдалося реалістично зімітувати колектори, водоспади та підземні комунікації, по яких рухається вода. В музеї можна не тільки дізнатися все про воду в її рідкому стані, а й погратися на спеціальних майданчиках, засунути руки в акваріум та погратися з товстими ручними рибками, залізти всередину гігантської мильної бульбашки та потрапити під майже справжню зливу, з громом і блискавкою, серед сонячного дня.
Трохи збіднілу (після від'їзду до Москви кітеля Гітлера), але все одно дуже колоритну виставку «Трофеї Червоної Армії 1941—1945» завтра можна буде відвідати в Музеї Збройних сил України (станція метро «Арсенальна», вулиця Грушевського, 30/1). Серед трофеїв виділяється німецька холодна зброя — кинджали військ СС, кортики й офіцерські шаблі. А ще тут є прапори та штандарти частин Вермахту та військ СС, залізні хрести з мечами та дубовим листям, справжній арійський паспорт тощо. В інших залах музею ви можете дізнатись про зброю від прадавніх часів, Київської Русі і до сучасного етапу розвитку Збройних сил держави.
День відкритих дверей завтра буде і в Музеї книги і друкарства України (вулиця Січневого повстання, 21, корпус 9), в якому можна побачити як пергаментні книги, перші києво-печерські стародруки, так і зразки сучасної поліграфії. Там ви дізнаєтесь, що аркуші коштовного Євангелія із позолотою, яке важить 22 кілограми, зроблені зі звичайного ганчір'я, а Острозька біблія стала знаменитою як перша Біблія, надрукована повністю. Плюс нова виставка, присвячена 125-річччю від дня народження письменника Володимира Винниченка, на якій вперше демонструється частина матеріалів з його архіву.
Утім розпорядження, видане київським міським головою Олександром Омельченком, не має сили над національними музеями, виставками, організованими при міністерствах, а також приватними установами. Тому не кваптесь обурюватись і вигукувати «а я ж казав!», побачивши завтра табличку «зачинено» на дверях Національного науково-природничого музею, Державного музею іграшок чи Національного музею медицини. Для них 24 серпня — звичайний вихідний. Не дивуйтесь, якщо з вас попросять гроші за перегляд колекції скарбів, зібраних у Музеї історичних коштовностей України. Заплатіть 12 гривень — і можете милуватись всесвітньо відомою золотою пектораллю, золотою діадемою з вознесінням Олександра Македонського чи оглядати одну з найкращих в Європі колекцію єврейського срібла...