Кшиштоф Скубішевський: Польща почала міждержавну співпрацю з Україною, ще коли вона була радянською республікою

Кшиштоф Скубішевський: Польща почала міждержавну співпрацю з Україною, ще коли вона була радянською республікою

— З тих часів, коли я був міністром, відносини України та Польщі пішли так далеко вперед, що тоді, у 1989—90 роках, ніхто б не міг прогнозувати подібного. Сталися величезні зміни, вже існує незалежна українська держава, яка стала демократичним суспільством і дістала в цьому міжнародну підтримку, — починає Кшиштоф Скубішевський. — Я був міністром закордонних справ у період творення незалежної Польщі — у 1989—93 роках. Це був добрий початок співпраці між Україною і Польщею. Відомо, в серпні 1990 Верховна Рада України, яка тоді ще була совєтською республікою, визначилась із суверенітетом держави, щоправда, не виходячи з СРСР. Отож це стало для нас сигналом, що можна розпочинати міждержавну, наголошую — міждержавну, співпрацю з Україною. Ми зустріли у відповідь добрі ініціативи з боку Києва, і вже в листопаді 1990-го я поїхав з візитом до Києва, ми підписали урядову декларацію, котра виразно базувалась на визнанні Декларації незалежності і суверенності України. Це передбачало встановлення взаємних стосунків, у тому числі дипломатичних і консульських. У ті часи співпраця між совєтською республікою і донедавна залежною від Москви Польщею була справжньою новиною. Я достеменно знаю, що Державний департамент США трактував це як дуже суттєвий політичний прогрес, як можливу нову модель відносин. Маємо пам'ятати, що Захід свого часу демонстрував певну стриманість щодо незалежності України, Захід брав до уваги насамперед інтереси СРСР як цілісної держави.

«Камінням» по Бушу

«Камінням» по Бушу

Перший за останні вісім років після платівки Bridges To Babylon новий студійний альбом легендарних ветеранів британської та світової рок-сцен, групи «Роллінг Стоунз», під назвою A Bigger Bang («Більший удар») з'явиться на полицях магазинів на початку вересня, повідомляє агенція «Франс Пресс». На відміну від попередніх платівок групи, він стане не лише артистичною, а й політичною подією. З 16 пісень, які зібрані на ній, під номером 13-м міститься пісня під назвою Sweet Neo Con («Любий неоконсерватор»), яка є ляпасом так званому неоконсервативному політичному напряму в США, чільними представниками якого є президент США Джордж Буш, держсекретар Кондоліза Райс та голова Пентагону Дональд Рамсфелд.

Похмура приреченість Лондона

Похмура приреченість Лондона

Джеймс Харт, голова поліції лондонського Сіті, тобто ділової частини міста, заявив в інтерв'ю газеті «Файненшл Таймс», що терористичний напад на Сіті є лише питанням часу. Він повідомив, що його співробітники не раз реєстрували стеження підозрілих осіб за можливими об'єктами нападу в цьому серці британського та європейського бізнесу.

Всі статті рубрики