Білорусько-польський конфлікт набирає обертів. У ці дні він повернувся до своєї відправної точки — черговий виток скандалу пов'язаний, як і на початку липня, iз «Союзом поляків у Білорусі».
На 27 серпня громадська організація польської меншини запланувала провести свій з'їзд у Гродненській області (там зосереджено найбільше білоруських поляків), аби обрати нове керівництво. Нагадаємо, що попереднє керівництво Союзу поляків Мінськ назвав таким, що підриває засади держави. Врешті, внаслідок прямого втручання державної машини у діяльність Союзу його голова був запроторений до буцегарні на 15 діб. Природно, що поляки Польщі, співчуваючи полякам Білорусі, не спускають очей iз цієї теми. Отож днями четверо польських депутатів від Європарламенту на чолі з віце-спікером Саріушем-Вольським вирішили відвідати Гродно, ознайомитися з ситуацією на місці, поспілкуватися з активістами «Союзу поляків Білорусі» та з чільними опозиційними діячами країни. Також, як повідомляє польська преса, до складу делегації мусив увійти і мер міста Білосток. Проте позавчора делегація з'ясувала, що кордон Білорусі «на замку», принаймні для неї. Як інформує «Інтерфакс», Держкомітет прикордонних військ Білорусі підтвердив розповсюджене ЗМІ сусідньої країни повідомлення — євродепутатам заборонено в'їзд у цю країну.
Учора на захист кордону Вітчизни стали і білоруські депутати. Білоруський парламент вважає провокацією візит до Білорусі польських депутатів Європарламенту — така суть заяви, ухваленої Комісією верхньої палати білоруського парламенту. У заяві чітко вказано, що цей та подібний візити Мінськ розглядатиме як такі, що «мають на меті подальшу ескалацію напруженості у відносинах між країнами і розпалювання міжнаціональної ворожнечі». Польські оглядачі не мають сумнівів у тому, що бiлоруських парламентаріїв до такого виступу спонукала виконавча влада — президентові Олександру Лукашенку не з руки самому воювати з поляками, тому підтримка законодавчого органу в цій справі виглядає начебто як одностайність позиції гілок влади.