Наслідки аварії на підстанції Сімферопольських магістральних мереж у Бахчисараї через обрив шлейфу на опорі 220 кВт могли бути значно сумнішими. Річ у тім, що після аварійного спрацювання автоматики о 16.05 4 серпня відразу ж без світла опинились усі населені пункти Південного берега — від Судака до Ялти включно. Проте буквально через півгодини всі споживачі перейшли на аварійне живлення через обвідну гілку з Севастополя.
До місця аварії вирушили оперативна група МінНС і аварійно-ремонтна бригада «Крименерго». Їм на допомогу в небо здійнялись дві «вертушки» — із Сімферопольського аеропорту «Заводське» Мі-8 і Ка-26 із Ялти (гелікоптер належить Київському авіаремонтному заводу). І тут людей спіткала невдача: під час злету приблизно на висоті 3 метри «Камов» через сильний вітер перекинувся і впав на землю. У той момент у ньому перебували командир екіпажу і 5 пасажирів із числа працівників «Крименерго». На щастя, люди, як кажуть, народились у сорочці, бо лише один із пасажирів, 1946 року народження, постраждав. Проте від шпиталізації все ж відмовився (у чоловіка легке забиття обличчя). А ось гвинтокрила машина одержала значне ушкодження корпусу, чим нині опікується комісія авіазаводу.
Уже о 17.20 того ж дня подача електроенергії була повністю поновлена. Щоправда, її причини і збитки досі встановлюють фахівці «Крименерго».
Але всі біди через аварію на високовольтній лінії не скінчились. Адже через відключення електрики у Ялті не працювала система водоочищення, і упродовж майже години відбувався, висловлюючись мовою санепідеміологів, «несанкціонований викид неочищених міських стоків у акваторію Великої Ялти». Тому всі пляжі про всяк випадок моментально закрили для відвідування. Однак чимало відчайдушних відпочивальників усе ж відважуються заходити у воду. Рятувальники офіційно заборонити їм цього не можуть і стверджують, що ймовірність підхопити якусь інфекцію насправді низька, мовляв, стоки розчинились у морській воді десь за 7 кілометрів від берега. Проте всі чекають на результати лабораторних аналізів проб води, які нібито стануть відомі лише 6 серпня. Це ж підтвердив у розмові з кореспондентом «УМ» головний державний санітарний лікар Ялти Володимир Романенко. За його словами, попередні аналізи стануть відомі лише на 12-ту годину 6 серпня. Остаточно ж їх, за усталеними правилами, потрібно підтвердити двічі, на що піде ще дві доби. Викид для пляжників, звичайно, річ малоприємна. Проте росту інфекційних захворювань у місті, якось пов'язаних з аварією, все ж не спостерігається, повідомив Володимир Романенко.