У Врубеля картина не вийшла,

29.10.2003

Коли на 42-й хвилині відбіркового поєдинку чемпіонату Європи серед команд дивізіону А2 Польща — Україна головний бомбардир господарів Богдан Врубель чітко реалізував штрафний і довів перевагу поляків до 13:7, 3-тисячний стадіон регбійного клубу «Будовляні» у Лодзі вже почав святкувати перемогу. Ще б пак, полякам вдалося набрати 13 очок поспіль і, здавалось, морально зламати наших хлопців. Розпочиналось же все для збірної України просто чудово — вже на 5-й хвилині Микола Кірсанов заносить м'яч у заліковку суперника, а Олександр Потапенко цю спробу реалізовує ударом ноги — 7:0. Пригнічені поляки до 18-ї хвилини не в змозі перейти центр поля, а смугасті «синьо-жовті» у цей час отримують право на два штрафні. Втім сильний боковий вітер не дозволив Потапенкові вразити Н-подібні ворота господарів. Після цього наша команда зменшила оберти, почала позиційно помилятися, і це дозволило польській команді зусиллями Конрада Пісарека зробити дві спроби (реалізувати їх, щоправда, Врубель не зміг) і піти на перерву з перевагою у три очки — 10:7.

Після того, як згаданий на початку Врубель забив штрафний (13:7), у збірної України наче відкрилося друге дихання, і завдяки вияву бійцівського характеру, особливо у сутичках, наші здобули закономірну перемогу. У період з 51-ї по 63-ту хвилину Краснощок та Коровін двічі заносили м'яч у «місто» господарів, Потапенко ці спроби реалізував, до того ж забив ще один штрафний — 24:13! У поляків ще залишався час, щоб поборотися за перемогу, але це був день підопічних Володимира Мухи й Олександра Захаренка — віддавати цю гру українці не збиралися. Символічним був жест одного з тренерів «червоно-білих», знаменитого у минулому регбіста Гжегожа Кацали, який пограв у клубах Франції та Уельсу, — після фінального свистка він розвів руками, показавши тим самим, що сьогодні гості були дійсно сильнішими.

Після цієї перемоги збірній України для того, щоб у наступному сезоні виступати у дивізіоні А1, потрібно у двох поєдинках проти шведів (на виїзді) та голландців (удома) здобути хоч одну перемогу. Судячи з того рівня гри, який продемонстрували наші хлопці у зустрічах з Німеччиною та Польщею, підвищитись у класі їм до снаги.