Уже вкотре нова кримська влада під орудою Анатолія Матвієнка пробує порозумітись із непоступливим меджлісом кримськотатарського народу стосовно одного і того ж — землі. І не лише конкретно 535 гектарів прибережної території Тихої бухти поблизу Коктебеля, а й взагалі порядку і принципів її надання колишнім репатріантам і всім бажаючим. Вкотре кримський прем'єр вдався до жвавої дискусії у режимі закритого «круглого столу», запросивши із сусіднього Херсона Генпрокурора Святослава Піскуна (той якраз там перебував у відрядженні).
Тему «підкинули» події 10-денної давності у Тихій бухті. Поночі з 8 на 9 липня кримські татари завезли туди черепашник і нашвидкуруч звели вісім «коробок» будиночків. Факт самозахоплення і незаконного будівництва на території, яку 19 травня поточного року своїм рішенням Верховна рада Криму оголосила заповідником місцевого значення, запротоколювала феодосійська міліція, а прокуратура Криму порушила кримінальну справу за ст. 252, ч. 1«Навмисне знищення чи пошкодження територій, взятих під охорону держави , і об'єктів природно-заповідного фонду». В район Тихої бухти для забезпечення роботи слідчих (вони мали описати забудову) перекинули спецпідрозділ внутрішніх військ МВС. Саме присутність «крапових беретів» остудила деякі гарячі голови, бо пролунали заклики про загальну мобілізацію як із боку кримських татар, так і слов'янського населення. Наразі конфліктна ситуація в бухті фактично законсервована, тобто незавершене будiвництво на мокрому піску залишається, наряди міліції теж.
По завершенні «круглого столу» Святослав Піскун поінформував журналістів, що таки досягнута принципова домовленість iз лідером меджлісу нардепом Мустафою Джемілєвим про проведення в рамках розслідування згаданої вище кримінальної справи спеціальної експертизи Тихої бухти. Експерти із залучення представників меджлісу упродовж трьох найближчих тижнів мають з'ясувати, чи «тягне» вона на статус заповідної території. На період розслідування конфліктну бухту зобов'язані покинути як учасники акції, так і правоохоронці. За словами Генпрокурора, самі ж порушники земельного законодавства відбудуться лише викликом у місцеву прокуратуру і бесідою на правову тему.
Піскун розповів також про долю людини, яка значною мiрою причетна до земельних скандалів на півострові, — екс-голови Рескомзему Євгена Жагорникова. Його арештовано, справа розкручується «велика». «Допитується не тільки Куніцин, — сказав Піскун, — а й багато людей, які тоді працювали і ставили свої підписи під відповідними рішеннями. В цій справі кожен має свій статус — хто підозрюваний, хто свідок, хто обвинувачений».