Уряд визначив об'єкти, кошти з продажу яких мають підгодувати бюджет-2005. Це так звані об'єкти, що підлягають першочерговій передприватизаційній підготовці. Відповідне розпорядження було оприлюднено наприкінці минулого тижня на урядовому сайті. До переліку включено 33 підприємства. З-поміж найбільших — ВАТ «Одеський припортовий завод», Сіверськодонецьке державне виробниче підприємство Об'єднання «Азот», ВАТ «Нікопольський південнотрубний завод», «Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд», НАК «Украгролізинг», ВАТ «Росава», ВАТ «Лізингова компанія «Украгромашінвест». До переліку також включено низку готелів: «Спорт», «Дружба», «Ореанда», «Готель «Дніпро», «Україна». З огляду на те, що процедура приватизації будь-якого об'єкта триває місяцями, навіть за найсприятливіших обставин кошти від продажу цих об'єктів надійдуть лише наприкінці року або навіть на початку 2006-го. Такий поворот подій може негативно позначитися на доходній частині бюджету, через що буде поставлено під удар соціальні виплати. Тому, враховуючи це, Кабінет Міністрів запланував здійснити позики на зовнішньому ринку капіталів, про що на одному з засідань уряду повідомила Прем'єр Юлія Тимошенко. Коли до бюджету надійдуть приватизаційні кошти, кредити, за словами пані Тимошенко, буде відразу ж погашено.
За даними прес-служби Фонду держмайна, станом на 15 липня це відомство перерахувало до держбюджету майже 1,6 мільярда гривень, які надійшли від приватизації, оренди і у вигляді дивідендів. Відомство вочевидь вийшло з усіх графіків щодо поповнення казни, адже, відповідно до Закону «Про внесення змін у Закон України «Про Державний бюджет України на 2005 рік», планується, що сума надходжень від приватизації в 2005 році становитиме 6 мільярдів 985 мільйонів 309 тисяч 700 гривень. Утім, оскільки країна півроку була поза приватизаційними процесами, нічого дивного у ситуації, що склалася, немає. Голова Фонду держмайна Валентина Семенюк намагається надолужити контрольну цифру з надходжень до бюджету за рахунок інших статей доходу, зокрема у вигляді орендної плати та дивідендів (за останньою статтею отримано вже понад 700 мільйонів гривень).
Утім найбільші очікування щодо поліпшення державних фінансів стосуються планів повторного продажу «Криворіжсталі». Уряд затвердив план-графік повторного продажу «Криворіжсталі», відповідно до якого конкурс відбудеться 24 жовтня.
Прем'єр Юлія Тимошенко при цьому наголосила, що «Криворіжсталь» продадуть «за справжньою ціною і всі побачать, які колосальні гроші народ втратив». Нагадаємо, у червні 2004 року консорціум «Інвестиційно-металургійний союз» придбав на приватизаційному конкурсі держпакет «Криворіжсталі» у розмірі 93,02 відсотка статутного фонду за 4 мільярди 260 мільйонів гривень. На початку серпня, згідно з графіком продажу «Криворіжсталі», має бути оприлюденено експертну оцінку виставленого на продаж пакета акцій.