«Олімпійський» рекорд цукру

«Олімпійський» рекорд цукру

Другий тиждень цукор зникає з прилавків і дивує новими цінниками. Чи не єдиний виняток — столичний гастроном на бульварі Тараса Шевченка, розташований за кілька десятків метрів від Держкомрезерву. Там учора можна було спостерігати майже комічну картину: розлючена продавщиця торгувала двома видами цукру — однаковісінькими зовні, але за різну ціну. Кілограм одного, звичайного, коштував 5 гривень 26 копійок, а іншого, з табличкою «Держ. резерв», — 3 гривні 30 копійок за кілограм. «Один більш солодкий, а інший — ні, бо кристалики там дуже великі», — перемовлялися в черзі покупці й розгрібали дешевий товар. Проте більшості українців так не пощастило.

«Мінімізатори» в законі

«Мінімізатори» в законі

Казенні кошти, виявляється, застрягли в судах. Сьогодні фіскальні органи ведуть 6 тисяч справ, пов'язаних із ухиленням від сплати податків, на загальну суму 93,7 мільярда гривень. Про це позавчора повідомив Президент України під час розширеної колегії Державної податкової адміністрації. При цьому, як зазначив Віктор Ющенко, на користь податкової вирішується не більше половини справ. Президент висловив своє обурення тим, наскільки непрофесійно і неефективно податкова відстоює свої інтереси в судах, і наголосив, що ДПА має провести посилення своєї юридичної складової і поповнити ряди податківців висококваліфікованими юристами. «Питання стоятиме в одній площині: треба розробити план дій щодо зниження податкового боргу», — зазначив глава держави.

Бліда смерть

Бліда смерть

Про отруєння грибами дванадцяти людей у селі Пушкарівка Сумського району «УМ» розповідала. Нині трагедія набула нового розвитку: п'ятеро постраждалих померли. Серед них — троє дітей віком від восьми до тринадцяти років. Жодні зусилля сумських та київських лікарів їм не допомогли. Можливо, зіграло свою роль ще й те, що постраждалі звернулися до лікарні не відразу. Після півночі вони відчули ознаки отруєння, але чекали ранку, аби звернутися по медичну допомогу. Як відомо ж, коли йдеться про отруєння грибами, рахувати треба не години, а хвилини.

Кохайтеся!

Кохайтеся!

Ось уже декілька днів кияни спостерігають за навалою бігбордів, які, на відміну від решти рекламних щитів, і рекламними важко назвати: вони не запрошують курця затягтися солодким сигаретним димом, не пропонують підліткам «зловити кайф» разом із пляшечкою якоїсь слабоалкогольної хімії і не закликають до найближчого супермаркету на акційний розпродаж техніки (меблів, посуду, білизни тощо). Натомість веселенький напис підбурює народ масово завалитися на диванчики та зайнятися клепанням майбутніх геніїв, які прославлять Україну. «Кохаймося! Країні не вистачає Нобелівських лауреатів», «Кохаймося! Нас має бути 52 мільйони», «Країні не вистачає «Оскарів», «Країні не вистачає космонавтів» — такі провокаційні гасла, за власними спостереженнями, сприймаються народом досить неоднозначно. Люди похилого віку несхвально хитають головою та зітхають, що часи вже не ті — мовляв, за часів Радянського Союзу (в якому, як відомо, сексу офіційно не було) такого неподобства не допустили б.

«Посiяв картини на всiх континентах»

«Посiяв картини на всiх континентах»

«Слава Богу, що ми дожили до того часу, коли держава зрозуміла, що є художники, є добрі художники, а є національне надбання. Іван Марчук — це наше національне надбання», — такими словами відкрив позавчора «підсумкову» виставку, присвячену 40-річчю творчої діяльності лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, народного художника Івана Марчука в «Українському домі» телеерудит Юрій Макаров. Влада насправді зрозуміла, бо грандіозний арт-проект пов'язаний із творчістю І. Марчука, вінцем якого є відкриття наступного року культурного центру «Музей художника Івана Марчука», ініціював Віктор Ющенко, який є прихильником творчості митця, а фінансово підтримав бізнесмен — засновник групи компаній «Фокстрот» Володимир Шульга, на рахунку якого останнім часом багато меценатських вливань в українську культуру. Відповідно до рангу класика, який у мистецтві досягнув головного — впізнаваності почерку, стилю, віднайдення власної техніки «пльонтанізму», було влаштовано й вернісаж — посли, дипломатичні представники, модні митці — Сергій Поярков і Олег Пінчук, поет Дмитро Павличко, міністр культури і туризму Оксана Білозір, Національний художній музей при повному штатному розкладі, критики, мистецтвознавці, очікували також провiдникiв Cекретарiату Президента.

Прикували Наталку «братчики»?

Прикували Наталку «братчики»?

Позавчора опоненти нової влади влаштували у Запоріжжі міні-театр абсурду: до вхідних дверей обласної держадміністрації було прикуто 19-річну Наталку Пролєєву. Дівчина стверджувала, ніби їй самій закортіло посидіти у наручниках і поголодувати. Аби у такий спосіб висловити протест із приводу того, що «наша влада не йде назустріч народу», бо «каже, що мости будуть в іншому місці, не через Хортицю. А в іншому місці вони не потрібні». Чому? Наталка пояснити не змогла. Акцентувала на тому, що їй проблематично добиратися до родичів, які мешкають на протилежному березі Дніпра. «Доки щось не вирішиться, я тут голодуватиму», — стверджувала молода брюнетка. Все одно, мовляв, я не працюю і «науки не гризу».

Пристрасті за замком

Пристрасті за замком

За любов до «високого» поплатилося керівництво Львова. Депутати Львівської міськради відправили у відставку міськвиконком після того, як він з ініціативи мера Львова Любомира Буняка прийняв рішення про відбудову на найвищому пагорбі столиці Галичини древньої фортеці. Зокрема, на початку тижня, як повідомляла «УМ», таємно від усіх члени виконавчого комітету затвердили порядок використання коштів на побудову замку, від якого залишився десь глибоко в землі лише фундамент. Ніхто не знає, як достеменно виглядала ця споруда у давнину, тому депутати виступають проти цієї ідеї. Тим паче вони вважають, що краще кошти спрямувати на реставрацію будинків у центрі міста. Політики упевнені, що Буняк просто у такий спосіб хоче захопити «під себе» частину землі на Високому Замку.

Спокiй Тузлi тiльки сниться

Спокiй Тузлi тiльки сниться

Про острів Коса Тузла в Керченській протоці в Україні вже майже забули, адже територіальний конфлікт дворічної давнини між Росією i Україною нібито з часом вичерпався. Та на цьому тижні виявилося, що росіяни не забували про Тузлу, i цього разу наважилися на нову провокацію, наслідки якої поки що передбачити складно.

Всі статті рубрики