У Польщі вибухнув черговий передвиборчий скандал, пов'язаний із демонстративною відмовою кандидата в президенти, голови Сейму Влодзімєжа Цімошевича дати свідчення на засіданні слідчої комісії у справі нафтотрейдерської компанії «Орлен». Цімошевич почав з вимоги відкликати сімох із восьми членів слідчої комісії, посилаючись на їхню політичну заангажованість.
Польські парламентарії отримали можливість контролювати резонансні справи, пов'язані з урядовою корупцією, після того як було узаконено спеціальний статус слідчих комісій Сейму. Ця парламентська слідча комісія намагається з'ясувати роль нинішнього спікера, який проходить свідком у справі монополізації поставок російської нафти на польський ринок у середині 90-х років, тобто в часи, коли Цімошевич обіймав посаду прем'єр-міністра. Організацією постачання нафти займалася польська державна компанія «Орлен», і польських урядовців звинувачують у тому, що вони мали чималі хабарі від росіян. Не менш дражливою проблемою для поляків у цьому контексті є поставлена під загрозу енергетична незалежність Польщі, пов'язана зі зменшенням диверсифікації джерел енергопостачання.
Свідок Цімошевич після 20-хвилинної промови залишив Колонну залу Сейму, де засідала комісія, грюкнувши дверима. Цімошевич наголосив, що розгляд справи «Орлену» депутати перетворили на публічний допит, присвячений іншим темам, зокрема, спікера звинувачували в тому, що він приховував факт володіння великим пакетом акцій підприємства. Цімошевич висловив «слідчим» недовіру, відтак ситуація загострилася, адже ображені члени комісії звинуватили спікера у знущанні з польської держави та у регулярних провокаціях. А праворадикал Гертих навіть вимагав, аби спікера конвоювала парламентська охорона.
Згідно з опитуванням, яке провела «Газета виборча», поляки в основному переконані, що така поведінка Цімошевича негативно вплине на його президентський рейтинг.