Після вибухів 7 липня у лондонському метро в країнах ЄС, зокрема і в Польщі, помітна серйозна суспільна напруга. Одразу після теракту президент Александр Кваснєвський у спеціальному зверненні намагався заспокоїти націю, наголосивши, що Польщі не загрожує подібна терористична атака. Проте водночас президент зауважив, що, попри відсутність прямої загрози для Варшави, відповідні служби приведені у стан підвищеної готовності.
Сказати, що боєготовність у Варшаві просто підвищено — означає спростити ситуацію: помітно зросла кількість поліцейських, які проявляють підвищений службовий інтерес до «осіб арабської національності». Колосальну увагу приділено громадському транспортові, поліцейські патрулі та правоохоронці в цивільному безперервно їздять у поїздах метро та у переповнених автобусах, і це на додачу до відеомоніторингу зупинок підземки та надмірної присутності поліції на вулицях Варшави.
Поляки не лише шоковані лондонським терактом, вони приміряють на себе можливість аналогічної трагедії, адже ці теракти насамперед пов'язують із британською участю у війні в Іраку. Британський контингент в Іраку другий за чисельністю після США, а серед решти кількісно значних військових контингентів є і польський, і український. Але навіть після теракту в Лондоні Александр Кваснєвський запевнив, що Польща не виводитиме свого контингенту, бо «ми не змінюємо наших планів і послідовно будемо виконувати свої зобов'язання».
Уже 10 липня півтори сотні польських вояків відбули на ротацію до Іраку. Планується, що п'ята ротаційна зміна налічуватиме близько півтори тисячі осіб, котрі переважно займатимуться навчанням іракських збройних сил. Поляки запевняють, що їхній контингент не братиме участі у бойових акціях. Так виглядає, що буде остання каденція польського військового контингенту, але це може не вберегти від можливих трагедій цивільного населення Польщі. Але, попри заспокоєння офіційних властей, полковник Лєшек Древняк, голова Фонду ветеранів спецназу «Гром» (аналог українських антитерористичних підрозділів) вважає, що є безпосередня реальна загроза і для інших учасників стабілізаційної місії в Іраку, зокрема і для Польщі. На думку досвідченого антитерориста, йдеться навіть не стільки про жертви, скільки про те, як це вдалося зробити в країні з таким рівнем охорони, адже трагедія у британській столиці сталася під час саміту «великої вісімки».
Тим часом позавчора у Варшаві у вечірню годину пік стався інцидент, який спокою не додав, — унаслідок анонімного телефонного дзвінка з повідомленням про закладену в метро бомбу поліція і спецслужби заблокували підземку, зупинили поїзди й евакуювали десятки тисяч людей. Після ретельної перевірки підземки правоохоронці повідомили, що це був «невдалий розіграш». Метро розблокували; «жартівника», котрому «світить» три роки ув'язнення, посилено шукають. Але попри зрозумілу нервову напругу, відповідні польські служби — медики, поліція, пожежники — працювали злагоджено. Оперативно діяли і варшавські транспортники — з депо негайно було випущено достатню кількість запасного транспорту, що дозволило розвантажити столицю у годину пік. Якщо ж припустити, що наразі Варшава відпрацьовує «навчальні атаки», рівень підготовки «саней влітку» вражає.