Уряд працює над унеможливленням обвалу цін на ринку зерна, повідомив перший віце-прем'єр Анатолій Кінах. Раніше про загрозу обвалу цін у липні-серпні попереджав міністр аграрної політики Олександр Баранівський. До такого варіанту розгортання подій, на його думку, схиляє прогноз валового збору врожаю в Україні на рівні 35-37 млн. тонн (експорт очікується в обcязі 10-11 тонн) і наявність перехідних запасів — у межах 6 млн. тонн. Щоб унеможливити виникнення такої ситуації, у державні засіки необхідно закупити щонайменше 6 млн. тонн збіжжя. Враховуючи це, міністр пропонує внести зміни до бюджету про закупівлю зерна на державні кошти. Олександр Баранівський також висловив занепокоєння відсутністю необхідного державного фінансування — 1,6 мільярда гривень — для створення Аграрного фонду, в основу функціонування якого покладено регулювання цін на ринку сільгосппродукції, а також фінансів у ДАК «Хліб України» для закупівлі зерна — в обсязі 0,5 млн. тонн — за заставними цінами.
Під час наради з членами парламентського Комітету з аграрної політики і представниками громадських організацій АПК Анатолій Кінах нагадав, що ціни на зерно у липні зазвичай знижуються. З урахуванням динаміки зниження цін на зерно на світовому ринку для стабілізації ситуації на внутрішньому пропонуватиметься за рахунок держбюджету здійснювати як інтервенційні, так і заставні державні закупівлі зерна обсягом у 1,5 млн. тонн щомісяця.
На узгодження уряду буде винесено пропозицію пролонгувати кредити, надані сільгоспвиробникам комерційними банками у поточному році, та знизити кредитні ставки для аграріїв. Період повернення кредитів має відповідати сезонному циклу виробництва зерна, вважає пан Кінах. Він пропонуватиме також мінімізувати інфраструктурні та посередницькі витрати, зокрема, тарифи на послуги обробки зерна у морських портах. Анатолій Кінах також повідомив про порушення перед Державною податковою адміністрацією України питання щодо поновлення відшкодування від'ємного сальдо ПДВ експортерам зерна.