Хоча короткої, передбаченої програмою 26-хвилинної розмови Юлії Тимошенко з Жаком Шираком на трибуні VIP-гостей у Ле Бурже не відбулося, візит до Франції українського Прем'єра можна вважати швидше вдалим. «Вона встигла створити черги журналістів у своїх передпокоях, розкритикувала Росію за сталінські методи боротьби з нею... Хоча зустрічали Тимошенко в аеропорту Парижа дуже скромно — заступник керівника протоколу Франції, все одно її візит — це прорив, — робить висновок «Українська правда». — Рівень співрозмовників вищий, ніж під час відвідин цієї країни Кучмою відразу після інавгурації в 1999 році». А президент Ширак... Та вони встигли провести коротку бесіду в кулуарах, перед початком демонстраційних польотів у Ле Бурже, повідомив «УП» наш посол у Франції Юрій Сергєєв.
Зрештою, офіційний Париж, традиційно пасіонарний до Росії, дещо насторожено приймав Юлію Тимошенко, але з помітним інтересом. Вона дала 5 великих інтерв'ю і взагалі була улюбленицею преси, акредитованої на міжнародному авіасалоні в Ле Бурже. Лише в одному інтерв'ю послизнулася на тому місці, про яке навіть не відала — відповіла, що їй подобається Жанна д'Арк, а тим часом ця героїня вважається у Франції кумиром ультраправих, передає «УП». Утім це, за великим рахунком, дрібниці різночитання культур.
Українську голову уряду, згідно з буквою протокольного «ком іль фо», вітав у Парижі французький прем'єр-міністр Домінік де Вільпен, після зустрічі з котрим у Юлії народилися коментарі, з яких випливає, що вона переконала Францію розкрити обійми Україні в Євросоюзі. Ще були зустрічі у вівторок з керівниками великих компаній країни — «Газ де франс», «Електрісіте де Франс», уже не кажучи про милу зустріч з керівництвом модного концерну «Луї Віттон», в одязі від якого пані Юлія позувала для журналу «Елль». У результаті ділових зустрічей з'ясувалося, що не намарно супроводжував Прем'єра у поїздці керівник НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко. Як передає УНІАН із його слів, під час перемовин з «Газ де Франс» було вирішено розробити техніко-економічне обгрунтування газопроводу з Ірану в Європу, створено спеціальну робочу групу, що опікуватиметься розробкою маршруту транспортування. А під час переговорів з французькою CMA CGM з'ясувалося, що ця компанія хоче взяти в концесію один із трьох морських портів: Одеський, Іллічівський або Південний.
Про ще одну, неафішовану, паризьку зустріч Тимошенко говорить уже згадана «Українська правда». У понеділок відбулася вечеря з Вінсентом Рукселем, представником фірми BAIN & Ko — «фахівцем зі стратегічного консалтингу». Ця фірма буцімто допомагала Ірландії та Кореї з ефективною стратегією розвитку. За словами джерела «УП», за вечерею порушувалися питання енергетичної залежності України, євроінтеграції та підсилення самого бренду «Україна».
Цей візит передує наступному — робочому — візитові Президента Ющенка до Франції, який заплановано на 22 червня. От Віктора Ющенка і прийматиме Жак Ширак. І ще така деталь: спеціально під наступну поїздку глави держави було підкориговано програму поїздки Юлії Тимошенко, зокрема плановану раніше участь Прем'єра у відкритті пам'ятника королеві Франції Анні Ярославні у місті Санлісс передали у прерогативу Віктору Андрійовичу — відкриття відбудеться за його присутності, 22 червня.
Помилочка
У минулому числі «УМ» розмістила фото з візиту Юлії Тимошенко до Франції під підсумковою статтею про її візит до Польщі. Просимо вибачення у пана посла де Сюременна, який на знімку поруч з Юлією Тимошенко, звісно ж, мало нагадує пана посла Зюлковського.