Неймовірна трагедія сталася цими вихідними по вулиці 23 Серпня у Харкові: від старої тополі відчахнулася 50-кілограмова гілляка і впала просто на півторарічну дитину. Дівчинку з численними ранами, переломами кінцівок і черепно-мозковою травмою відправили до лікарні швидкої невідкладної допомоги. За її життя лікарі боролися майже добу, але безрезультатно — маля загинуло. За фактом загибелі Полінки Губіної Дзержинська прокуратура міста вже порушила кримінальну справу.
Слідчі наполегливо шукають організацію чи відомство, на балансі якого перебуває те злополучне дерево. Кого згодом буде «призначено» винним, покаже час. На сьогодні ж відомо тільки те, що гілка відірвалася від старої, але ще зеленої тополі, до того ж у тиху безвітряну погоду. У свою чергу, мешканці будинку припускають, що трагедія могла і не статися, якби влада вчасно потурбувалася про будівництво дитячого майданчика. Необхідне місце тут є, але, за словами сусідів, чиновники берегли його для давно запланованої новобудови.
Смерть дівчинки якимось дивом збіглася з активізацією «війни», яку харківські чиновники вперше оголосили тополиному пуху ще минулого року. Згідно з попереднім планом мерії, з вулиць міста вже найближчим часом повинні були зникнути біля 15 тисяч «алергічних» дерев. На розробку цієї програми міські депутати виділили 70 тисяч бюджетних гривень. Початок її реалізації був запланований на 2006 рік. До цього часу співробітники інституту «Харківгіпроагроліс» мали ретельно обстежити кожну тополю на предмет надійності й у такий спосіб винести найстарішим деревам вирок. Частина сумнівних, з точки зору безпеки, тополь лягли під сокиру ще цієї весни. Скажімо, тільки у Ленінському районі міста вже зрубали 350 пухоносних красунь, замінивши їх удвічі більшою кількістю молодих саджанців. Тепер у Харкові віддають перевагу березам, липам, кленам та горобині.
Чи могли б попередити комунальники трагедію по вулиці 23 Серпня, якби «ворушилися» швидше, сьогодні сказати важко. Але смерть дівчинки таки внесла у їхні дії серйозні корективи. Мер міста Володимир Шумілкін видав наказ обстежити гілля не лише тополь, а й усіх дерев, які ростуть у густонаселених районах. А також повідомив, що мерія планує закупити для цієї роботи додаткову техніку. З'явилися для реалізації вищезгаданої програми і більші гроші. Тепер на її виконання витратять два мільйони гривень замість раніше запланованих 800 тисяч.