Перша марка незалежної України, присвячена голодомору 1932—1933 років, після всіх дизайнерських страждань уже побачила світ. Нагадаємо, створена у співпраці українців та діаспори в США, вона вже була готова до випуску, однак хтось із небайдужих помітив, що зображені на ній люди виявилися цілком конкретними росіянами. Тепер же, повідомляє «Київ Пост», цю грубу недоречність ліквідовано, і марка (її ви бачите на знімку) встигне побачити світ до відзначення 70-річчя трагічних роковин.
Тим часом до цієї сумної дати мусить ухвалити заяву і Генеральна Асамблея ООН. Про це розповів на конференції, присвяченій темі голодомору в Україні 1932—1933 років, посол нашої держави в Італії Борис Гудима. В заяві, за його словами, ГА ООН мусить привернути увагу світової спільноти до факту голодомору. Раніше, нагадаємо, Україна наполягала, аби Об'єднані Нації не тільки визнали факт голодомору, а й засудили його як геноцид, спрямований проти українського народу. Тепер, як стверджує Бі-Бі-Сі, заява виглядатиме доволі пом'якшено, навіть саме слово «геноцид» буде вилучено з її тексту. Оглядачі сприйняли як несподіванку те, що українські дипломати, схоже, відмовилися від планового формату резолюції і погодилися на нижчий за статусом документ. Це пов'язано зі спротивом Росії, а також США та Великої Британії, які вважали, що ухвалення жорсткої резолюції з приводу голодомору в Україні спрацює, наче «принцип доміно», тобто невдовзі прийняття подібних документів щодо власної історії вимагатимуть, скажімо, чорношкірі громадяни Сполучених Штатів або колишня британська колонія Індія. На що Борис Гудима відповів Бі-Бі-Сі, що, мовляв, важливий не формат, а інформування світу про факт голодомору.
Посол в Італії також повідомив згаданій радіостанції, що Італії як країні, котра нині головує в Євросоюзі, теж надіслано відповідне звернення, Рим пообіцяв розглянути його, однак наразі відповіді Україна не отримала. Зате окремі парламенти в Європі, яким близька тема національного переслідування, готові підтримати заяву щодо голодомору в Україні. Так, за даними організації «Європейський рух в Україні», баскський парламент (шкода, що не вся Іспанiя) одностайно прийняв резолюцію, якою засудив штучний голодомор в Україні 1932—1933 років. «...Поза всяким сумнівом, Йосип Сталін та його тоталітарний режим вчинили жорсткий геноцид, щоб знищити будь-який прояв політичного та культурного самоусвідомлення та право на самовизначення українського народу», — йдеться, зокрема, в ухвалі васкського парламенту.
Досі, нагадаємо, спеціальними документами засудили факт голодомору як геноциду проти українського народу парламенти Канади та Аргентини.