Хто полюватиме на Сумщині?

28.05.2005
Хто полюватиме на Сумщині?

Мисливські угіддя Сумщини під прицілом правоохоронців.

      Обласна організація Українського товариства мисливців та рибалок відмовилася від своїх угідь. Не може бути, скажете ви? На Сумщині — може. Принаймні було можливим за недавніх часів. А якщо відмова від угідь була не зовсім добровільною, то це вже деталі. Принаймні так, схоже, міркувала стара обласна влада.

      «Ще у вересні 2003 року посадові особи Сумської облдержадміністрації дали керівництву державного лісогосподарського об'єднання «Сумиліс» категоричну вказівку: протягом трьох днів підготувати проект рішення обласної ради про вилучення мисливських угідь у ряду районних організацій Українського товариства мисливців і рибалок — всього майже 54 тисячі гектарів. Найбільше — в Тростянецькому районі: 39,4 тисячі гектарів», — повідомляє начальник відділу прокуратури Сумської області Олена Коротка.

      Сесія обласної ради без зайвих запитань прийняла запропоноване рішення, яке називали скромно й прозоро «Про вилучення та закріплення мисливських угідь». Як стверджує нині прокуратура, зроблено це було всупереч вимогам Закону України «Про мисливське господарство та полювання». Себто законні права членів обласної організації товариства мисливців та рибалок були грубо порушені.

      Утім товариство не поспішило виконувати рішення обласної ради. Тому влітку минулого року керівники обласної адміністрації застосували звичний механізм — адмінтиск. На їхню думку, угіддя варто було передати людям заможнішим, аби вони зайнялися комерційною діяльністю: платними мисливством, рибальством та подібним. І врешті передача була здійснена. Відтак понад 32 тисячі гектарів у досить умовно добровільному порядку перейшли ТОВ «Мисливське господарство «Ліси Сумщини». На час доволі тривалий — 49 років.

      Хто ж є засновниками ТОВ? Досить відоме в області (останніми тижнями ще й тому, що фігурує у кількох кримінальних справах) ТОВ «Агроконтракт», що працювало під благословенням екс-губернатора Сумщини Володимира Щербаня. А ще — фірма «Демпург», створена й очолювана людьми не донецькими, а цілком місцевими, але які вірнопіддано працювали на Ліберальну партію, очолювану тим-таки Щербанем.

      Кримінальна справа, порушена обласною прокуратурою за фактом зловживання службовим становищем посадових осіб обласної адміністрації, нині в стані досудового слідства. Ймовірно, сумчани отримають відповіді на запитання, хто ж мав шанс займатися мисливством та рибальством на Сумщині, хто — брати за те гроші, і що з того отримали власне колишні обласні керівники.

  • «Термінатор» згадав усе

    Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

  • Кримінальний талант

    Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

  • Шанс для невинних

    Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

  • «Хорте», тримайся!

    Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>