Сьогодні буде проголошено нову незалежну країну — Тітославію. Але цікавий читач не знайде її на карті, бо нова держава не має території і кордонів. Це умовна країна в серцях кількох тисяч тих, хто скучає без Югославії. Її засновниками є громадська організація «Мирна акція гуманістів» з передмістя Сараєво — Раковіце, яке свого часу було географічним центром колишньої Югославії. На офіційному сайті нової країни www.titoslavija.com активісти пояснюють дату появи Тітославії — саме 25 травня день народження Йосипа Броз Тіто, який правив країною на посаді глави уряду, а потім президента у 1945—63 роках.
Вражені «тіто-ностальгією» навіть вигадали конституцію своєї ефемерної держави, яка покликана відродити ідеї і бачення, за які впродовж усього свого життя боровся Йосип Броз Тіто».
4 травня минула вже 25 річниця з дня смерті Тіто, але значна частина мешканців колишньої Югославії досі сумує за вже не існуючою країною, в часи якої вони жили заможно і безтурботно. Тоді пересічна зарплатня югослава становила приблизно 500 доларів, про такий добробут могли лише мріяти мешканці інших країн соцтабору, насамперед СРСР, а на цей час про такі стандарти залишається мріяти громадянам більшості незалежних країн, які виникли на руїнах Югославії. Хіба що Словенія вже досягла рівня зарплатні в тисячу доларів на місяць, а Хорватія піднялася до рівня 500 доларів. Югославію не можна порівнювати iз СРСР, хоча формально в цій країні панівною була комуністична ідеологія.
Один із засновників Тітославії, 46 річний промисловець iз Сараєва, голова згаданої вище неурядової організації «Мирна акція гуманістів», 46-річний Єздімір Мілошевич заявив, що столиця нової країни є в серцях її громадян, а громадянином Тітославії може стати кожен бажаючий не лише з теренів колишньої Югославії. Досить лише зробити заявку на вказану вище інтернет-адресу. Паспорт нової країни коштує 10 доларів для європейців та 20 доларів — для американців. На офіційному сайті міститься попередження, що цей паспорт також має символічне значення і не надається для закордонних подорожей. Сотні відвідувачів сайту вже подали заявки про отримання паспорта нової країни.
Нова республіка має і свій прапор, герб, гімн, яким стала колись популярна пісня «Друже Тіто, ми кленемо, да з твог пута не скренемо» («Товаришу Тіто, ми присягаємо, що не звернемо з твого шляху»).
Утім Тітославія все-таки матиме і географічне визначення. Сербський бізнесмен Блашко Габрич викупив 3,5 гектара землі поблизу Сараєва та розбив на ній приватний парк Тітославія з 133 деревами з різних країн світу, а посередині парку вирито ставок, який символізуватиме Адріатичне море.