«Наталя Гундарєва госпіталізована у важкому стані», «Наталя Гундарєва перебуває в комі», «Наталю Гундарєву перевели із НДІ ім. Скліфосовського в госпіталь ім.Бурденко», «Гундарєва виходить із коми», «Гундарєва пам'ятає тільки хороше» — у 2001 році на зміну тривожним повідомленням інформаційні агенції ставили обнадійливі, потім знову тривожні, знову радісні, і ось останнє — «Наталя Гундарєва померла». Видатна російська актриса відійшла в інший світ 15 травня, в неділю, всього на 57-му році життя.
Професійна доля випускниці театрального училища імені Щукіна складалася блискуче з самого початку — разом із дипломом вона отримала пропозиції від 4 найкращих московських театрів. Вибрала Театр імені Маяковського і служила йому вірно все життя. Дебют у «Маяковці» в ролі Ліпочки у виставі Андрія Гончарова «Свои люди — сочтемся» став подією для всієї театральної Москви, а молода актриса доволі швидко стала примою. «З Гончаровим у них була творча дружба, — згадує для Газети.Ру актриса Світлана Немоляєва. — Наташа називала його татом і дозволяла собі такі речі в спілкуванні з ним, які ніхто інший не зміг би собі дозволити. Ми всі його трохи побоювались, а вона ні. Уже потім, коли вона захворіла, Наташа говорила: «Якби Гончаров був живий, я б, напевне, давно поправилась». І в театрі, і в кіно їй особливо вдавалися ролі простих російських жінок, які й коня, і в хату, і 10 дітей народять і піднімуть(«Двадцять років потому»), і дитячий будинок відстоять («Господиня дитячого будинку»), і незаміжніх сусідок посватають(«Самотнім надається гуртожиток»). Її фактура, пишні форми, відкрите обличчя, добрі очі, відсутність манірності цілком надавалися до соціальних героїнь, простих «русских баб», але й негативні персонажі були в неї ой які колоритні — напориста міщанка Анна Доброхотова із «Солодкої жінки», примхлива примадонна із «Зимового вечора в Гаграх», авантюрна Інга із «Паспорта». Останнім часом Наталя Георгіївна серйозно задумувалася над змінами зовнішності — схудла, змінила стиль на більш вишуканий, подейкували про пластичну операцію, очевидно це в першу чергу було пов'язано із перспективою нових ролей у кіно і театрі.
Але 19 липня 2001 року буквально зі знімального майданчика актрису привезли в інститут ім. Скліфософського з діагнозом «обширний ішемічний інсульт». Лікарі особливих авансів не роздавали, стримано говорили про майбутнє, але ця сильна жінка і прекрасна актриса перемогла кому, стала на ноги, пам'ятала всі ролі і навіть обговорювала зі своїм чоловіком, актором Михайлом Філіповим плани повернутися на сцену. Але смерть не відступилася, лікарі кажуть, що смерть настала раптово — відірвався тромб.
Завтра улюблену в народі актрису відспівають у храмі Воскресіння Словлячого.