Дев'ятеро військовослужбовців, які отримали поранення під час надзвичайної події на 47-му арсеналі у Хмельницькій області, ідуть на поправку. Як запевняють медики, стан їхній задовільний, життю загрози немає, повідомляє прес-служба Міноборони. Тим часом слідство на сьогодні розглядає три версії надзвичайної події на складах боєприпасів у Хмельницькій області. За словами міністра оборони Анатолія Гриценка, це «замітання слідів» з метою приховати нестачу боєприпасів, навмисний підпал, а також реакція вибухонебезпечних речовин, яка спричинила самозаймання.
На території, прилеглій до арсеналу, продовжують працювати 10 груп розмінування. Військові сапери вже перевірили майже 24 гектари території (79%), виявили та зібрали більше 20 тисяч вибухонебезпечних предметів. Наступна проблема — де будуть знищені ці знахідки? З цього приводу наразі тривають консультації з місцевою владою (як відомо, у Новобогданівці мешканці сіл рішуче протестують проти їх знешкодження «на місці»).
Хмельницька НП знову стала приводом для перевірки всіх арсеналів і складів з боєприпасами. Як зазначив Анатолій Гриценко, на утилізацію боєприпасів в цілому на нинішній рік виділено 51 млн. гривень, причому 20 мільйонів підуть на розробку відповідних технологій для утилізації. Жодних затримок з грішми, зазначає міністр, немає, кошти надходять згідно із планом «день у день». На сьогодні утилізовано 6,5 тисячі тонн боєприпасів, а коштів, виділених з держбюджету, вистачить на утилізацію 20 тис. тонн. Потужності вітчизняних заводів з утилізації боєприпасів дозволяють знищити 60 тис. тонн боєприпасів, але для цього потрібно додатково 100 млн. гривень, зазначає УНІАН.