Голова Харківської облдержадміністрації Євген Кушнарьов вважає, що нинішній рівень достатку мешканців слобідського регіону вже дозволяє підняти ціну на хліб та комунальні послуги.
Власне, з останніми на сьогодні розібралися остаточно. Квадратний метр житла, що опалюється, подорожчав на 99 копійок, тепла вода — на 3 гривні 64 копійки, холодна вода — на 20 копійок. Підприємство «Харківкомунпромвод» «вибило» для себе вищий тариф в основному завдяки космічним боргам перед енергетиками. На початку жовтня був навіть період, коли обленерго призначило точну дату знеструмлення потужного монополіста. Шляхом адміністративного компромісу скандал вдалося приборкати. Але натомість водне господарство поставили перед фактом неминучої десертифікації. Навряд чи йому вдасться зберегти свою монолітність й уникнути кадрових перетасовок.
Хлібна проблема ще більш заплутана, оскільки напряму залежить від неквапливості столичних органів влади. «На превеликий жаль, на рівні держави очікувані заходи, які б дозволили знизити ціну імпортованого зерна, не відбулися, — сказав Євген Кушнарьов. — ПДВ не відмінено. Не знайдено поки що якихось інших важелів впливу на ситуацію. Якщо все залишиться по-старому, об'єктивно постане питання про необхідність підвищення ціни у тих межах рентабельності, які діють сьогодні на території області та в Україні».
Можливий злет прогнозується на рівні сорока відсотків. Пан Кушнарьов говорить, що область сьогодні має тримісячний запас сировини. Але те зерно вже не відповідає теперішнім цінам. Борошняний запас, створений кількома потужними комбінатами за старим тарифом, не настільки великий, аби надалі тримати процес ціноутворення в адміністративних рукавицях. Словом, якщо на обіцяному засіданні уряду нічого мудрого не запропонують, хліб у Харкові подорожчає вже через тиждень.
Черговий зашморг на шиї пересічних громадян «губернатор» прокоментував без особливого ентузіазму, зазначивши, що таке рішення його команді далося нелегко. Але як моральну компенсацію запропонував доволі несподівану статистику. Харків'яни сьогодні, виявляється, за рівнем середньої місячної зарплати посідають дев'яте місце в Україні, а за обсягами купленої продукції — друге. Несподівано високу купівельну спроможність земляків «губернатор» пояснив одразу двома чинниками: динамічним вростанням населення в ринкову економіку і низькою здатністю облікової системи відслідковувати всі грошові потоки. На жаль, про точне співвідношення легального і тіньового капіталу пан Кушнарьов не сказав нічого.