Ветеранський суперпродукт

13.05.2026
Ветеранський суперпродукт

Віталій Шепель: «Наші сублімовані батончики – це продукт без компромісу». (Фото з ресурсу Veteran.com.)

На Тернопільщині сьогодні працюють понад два десятки крафтових виробників.
 
Серед них і колишній військовий Віталій Шепель, чия діяльність може служити прикладом успішного ветеранського бізнесу.
 
Як розповідає ресурс Veteran.com, чоловік до 2004 року служив у Збройних силах України, потім – у ДСНС, отримав звання підполковника і вийшов на пенсію.
 
Однак відразу після повномасштабного вторгнення російських агресорів пішов захищати Україну в лавах Добровольчого українського корпусу «Правий сектор».
 
Був демобілізований за станом здоров’я, тоді й вирішив започаткувати власну справу, яка б допомагала побратимам на фронті. 
 
Розпочав із сушіння фруктів та овочів, відтак, експериментуючи з рецептурами та технологіями, створив абсолютно новий продукт, якого, за словами ветерана, на той час іще не було більше ніде — сублімовані фруктово-ягідні батончики та протеїново-вітамінні коктейлі з лікувальними травами (до слова, у минулому він був військовим хіміком). 
 
«На грантові кошти від програми «Курс на Незалежність» ми закупили обладнання та запустили виробництво. Цього продукту немає ніде у світі — ми перші. Наші сублімовані батончики — це продукт без компромісу. Їх можуть вживати і дорослі, і діти, навіть ті, хто має проблеми зі здоров’ям. Всі рецептури розробляли разом із нутриціологами», — розповів Віталій Шепель.
 
Сьогодні його продукція під брендом «TOBI» продається онлайн та через магазини здорового харчування у Тернополі та Києві. Минулого року були підписані угоди про співпрацю з проєктом Євгена Клопотенка «100 шоп» та мережею GOOD FOOD. Ну і, звичайно ж, постачається на фронт для наших захисників.
 
Сьогодні виробничі потужності дозволяють виготовляти лише до 3,5 тисячі батончиків щомісяця. Але в планах Віталія — поступово розширювати бізнес і створювати робочі місця для ветеранів, які повертатимуться додому.