Творчими символами — шануймо і вдягаймо українське — були пронизані урочистості з нагоди відкриття у Бориспільському музеї унікальної виставки ручного ткацтва та вишивки членів Спілки майстрів народної творчості Олени та Анни Попових із Богуслава.
У їхньому творчому доробку — ткане вручну українське вбрання, рушники, серветки, гобелени. Експозицію назвали «Родинне коло».
На відкриття завітало чимало шанувальників художніх робіт майстринь. З вітальними словами виступили представник Київського обласного центру народної творчості Ніна Михайлишин, директор Музею історії Богуславщини Петро Гогуля, заступник генерального директора з науково-просвітницької роботи Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Тетяна Пошивайло, головний спеціаліст управління культури, молоді та спорту Бориспільської міської ради Наталія Бондаренко та інші. Особливо радувало те, що серед відвідувачів була молодь.
Хто ці жінки, які творять красу і зберігають українські традиції?
Олена Попова народилася 14 липня 1955 року в місті Деражня Хмельницької області. У 1974 році закінчила Вижницьке училище прикладного мистецтва.
Отримала направлення на Богуславську фабрику художнього ткацтва «Перемога». Далі 13 років пані Олена працювала майстром у килимовому цеху. Володіє технікою човникового ткацтва, виготовляє скатертини, рушники, килими, сорочки, сукні, доріжки, серветки.
Розробила власні ескізи виготовлення української ляльки-мотанки і зареєструвала авторське право на цю розробку. Художні роботи пані Олени експонувалися в Стамбулі та Вашингтоні, добралися навіть до Нової Зеландії. Їх можна побачити в Музеї історії Богуславщини, а також у багатьох приватних колекціях.
За свою майстерність художниця отримала немало відзнак. Зокрема, почесну — від Національної спілки майстрів народного мистецтва України, нагрудний знак «За збереження народних традицій» від Міністерства культури України (2009 р.).
Із найвагоміших є також диплом лауреата Київської обласної премії в галузі народного мистецтва імені Петра Верни (2011 р.) — за високий професіоналізм і вагомий внесок у розвиток мистецтва.
Київ бачив твори майстрині ще у травні 2009 року, коли показували виставку «Богуславщина: минуле й сьогодення» у Музеї Івана Гончара. А у вересні-жовтні наступного року в галереї народної творчості та декоративно-вжиткового мистецтва «Світлиця» у столиці проходила виставка робіт Олени Попової «Виткані мрії».
Демонстрували роботи на виставці «І полотном стелиться дорога» у Канівському музеї народного декоративного мистецтва.
Анна Попова — представниця молодшого покоління. Народилася у Богуславі 1985 року. Від мами — Олени Попової — навчилася ткати і стала розробляти власні моделі жіночого вбрання.
Її «Маруся Богуславка», «Лебідка», «Берегиня», поєднують традиції з сучасними мотивами. Хоча Анна закінчила Національний університет державної податкової служби України та отримала спеціальність бухгалтера-економіста.
Дует богуславських ткаль — мама і донька — брали участь у конкурсі «Кращий твір року» (2013—2015). За жіночі костюми «Маруся Богуславка» та «Талійка», виконані за народними мотивами, Анна Попова отримала державну стипендію і продовжує традиції національної української культури.
Катерина ПАСІЧНА, член спілок журналістів і письменників