Нові біди Подунав’я

31.01.2024
Нові біди Подунав’я

«Пейзаж» після буревію у Причорномор’ї.

Добре відомо, що головним ворогом України є той, хто розпочав з нами війну.

 

Однак у кожному регіоні є свої особливості.

 

Це може бути стихія, але найчастіше це так звані свої.

 

На жаль, доволі часто природні негаразди та негативні людські прояви кооперуються, і це стає нестерпним.


Візьмемо, наприклад, випадок, коли у Причорномор’ї наприкінці листопада пронісся сильний буревій.

 

На метеостанції Вилкове 26 листопада було зафіксовано ураганну швидкість вітру — 35 м/с.

 

Невипадково, що той вітер повалив безліч дерев. Зокрема у лісовому масиві біля автошляху між с. Приморське і м. Вилкове можна нарахувати десятки тисяч повалених сосен.


Хоча з того часу минуло два місяці, повалені дерева просто лежать, поступово псуючись. Водночас у цьому регіоні паливо мало не на вагу золота. Особливо воно потрібно нині, коли зима.

 

Тим часом, за усталеним порядком, рішення про використання цього, навіть поваленого, лісу ухвалює комісія Південного офісу Державного підприємства «Ліси України».

 

Коли ж вона завітає в цей край, ніхто не знає. Проте затримка із заготівлею поваленого лісу — це не лише холод у домівках тисяч людей, а й неминуча лісова пожежа, що станеться влітку цього ж року. Тоді зачепить і здоровий ліс.

 

Що далі — буде легко здогадатися: має приїхати нова комісія, яка, очевидно, прибуде, коли лісу в Подунав’ї не стане зовсім.


Інша проблема стосується не менш важливого місцевого ресурсу, а саме риби.

 

Скільки риби можна ловити в Дунаї — нині вирішують в Агентстві меліорації та рибного господарства України.

 

Право на вилов вирішується на аукціоні. Хто пропонує більше за лот, той і матиме право ловити. Ніби все справедливо. Проте важливим є питання обсягу лоту.

 

Аби не бути дріб’язковим, цього року лот прийнято таким, що боротися за нього ніхто не буде, адже він незрівнянно більший, ніж можна тієї риби виловити.

 

Так, обсяг кефалі в лоті (665 т) приблизно в 100 разів більший, ніж її донедавна ловили протягом року. Додамо до цього обмеження на вихід у море, пов’язані з воєнним станом.

 

Далі знову зрозуміло: немає торгів — немає змоги ловити, сиди голодним.


Додамо, що таке ігнорування потреб людей відбувається в умовах занепаду туризму в регіоні та складнощів з вивезенням продукції рослинництва. І перше, і друге пов’язані з війною, зокрема руйнацією мосту в Затоці.


Як тут не згадати влучний вислів Симона Петлюри: «Нам не страшні московські воші, нам страшні українські...».

 

Віктор ВИШНЕВСЬКИЙ, доктор географічних наук

  • За отруєнням Віктора Ющенка ймовірно стоїть росія - розвідка США

    Цей страшний злочин підірвав здоровʼя Ющенка, перший рік його президентства був пеклом, з постійними лікарнями і десятками операцій. Але він вистояв, зробив все, для усвідомлення суспільством трагедії Голодомору, відстоював проєвропейський вектор розвитку країни >>

  • Українська дилема Трампа

    Суперечлива і драматична інтрига виборів у США завершилася обранням президентом Дональда Трампа . Кампанія ще тривало буде аналізуватися у пошуках відповідей на причини поразки К. Харріс і перемоги Д. Трампа. >>

  • Війна росії з Україною почалася 107 років тому

    Перші кроки як агресор більшовицька Росія зробила не 7-го, а 11 листопада 1917 року. Через три дні після проголошення в Києві незалежної Української Народної Республіки, що сталося 8 листопада. >>

  • Хейтером може стати кожен: не реагуйте і не вступайте в пусті суперечки

    Якщо хтось думає, що хейт – це джерело сили та енергії, то помиляється. Це болото, трясовина, в якій чим більше «дій» – тим більше людина загрузає і тоне, не може дихати, почувається брудною і паралізованою. >>

  • Трамп тріумфує. Історичний камбек

    Раніше переобратися після паузи в один термін вдавалося лише одному президенту США — це був Гровер Клівленд (президент у 1885−1889 та 1893 -1897 роках). >>