Командир «Вільної Грузії» Бадрі Кварацхелія загинув у бою на Курщині
Під час бойових дій у Курській області загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. >>
У Балакліївській громаді запрацювала експериментальна протимінна машина, яку розробили інженери кількох харківських підприємств за сприяння обласної військової адміністрації, ДСНС і волонтерів.
Технічна новинка роботизована, тому оператор може керувати нею на відстані 100 метрів.
Загалом модель нагадує гусеничний трактор, який оснастили обладнанням з бойового танка.
Саме тому машина може знешкодити фактично всі види закладених боєприпасів, якими густо всипана територія регіону, що наближена до лінії фронту чи була в окупації.
Принцип роботи технічної новинки досить простий. «Це звичайне натискання, — пояснив керівник групи управління розмінування у Харківській області Максим Мельник. — Тобто йде тракторний коток, натискає на землю — і все, що є у землі, повинно спрацювати. А якщо трапляються розтяжки, то він їх знімає».
Фактично харківські інженери розробили механізм, близький до зарубіжних аналогів. Його так само запускають перед саперами, аби спровокувати детонацію вибухонебезпечних предметів і врятувати життя військовим.
За словами голови ХОВА Олега Синєгубова, експериментальна машина поки що виготовлена в єдиному екземплярі. Але є надія, що вона пройде сертифікацію й буде запущена у серійне виробництво. Потреба в такій техніці надзвичайно велика.
Харківщина зараз вважається найбільш засміченим вибухівкою регіоном. Із цієї причини навесні тут вдалося засіяти лише 40 відсотків сільськогосподарських угідь.
Кацапи заклали і розсипали свої смертоносні «гостинці» фактично скрізь — на узбіччях доріг, по лісових стежках, в рекреаційних зонах.
«Сьогодні ми приблизно знаємо, де в області розташовані протитанкові мінні поля, де загарбники будували укріплення і загорожі, — каже Максим Мельник. — На жаль, маємо також чимало хаотично розкиданих мін».
Трапляються й узагалі жорсткі сюрпризи. У Чугуївському районі сапери нещодавно знайшли 250 мін, які були дуже щільно закладені під 300-метровою лінією електропередач між селами Гракове та Мосьпанове.
Звісно, це приклад якоїсь хворобливої фантазії москалів, що не вписується в жодну уяву про здоровий глузд. Але навіть хаотично розкидані боєприпаси несуть із собою смерть, тому рятувальники області потребують чимало одиниць спеціальної техніки.
Недавно у своє користування вони отримали Nissan Navara від колег з Естонії, а також машину MV-4. Невдовзі саперам обіцяють передати ще два роботизовані спецавтомобілі MV-10.
Як «УМ» уже повідомляла, за даними фахівців, повне розмінування території області може тривати кілька десятиліть. Нині тут працюють 20 піротехнічних підрозділів ДСНС та міжнародні місії.
З початку війни саме на мінах у регіоні вже підірвалося понад 200 людей. Остання трагедія сталася у селі Студенок поблизу Ізюма. Там 14-річний підліток десь знайшов і перевозив на велосипеді невстановлений вибуховий пристрій. Після детонації хлопець отримав поранення, не сумісні з життям.
Під час бойових дій у Курській області загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. >>
На відео, як російські солдати розстріляли пʼятьох українських полонених захисників, відреагував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. >>
В енергетиці в Ірані кризова ситуація — через це в країні закривають школи та держпідприємства. Причиною цього стали атаки з боку Ізраїля та багаторічні санкції — і це попри те, що Іран має один із найбільших запасів природного газу та сирої нафти у світі. >>
Злочинець, який на різдвяному ринку в Магдебурзі вбив щонайменше 2 людей і поранив близько 60, є психотерапевтом і підтримував праву «Альтернативу для Німеччини». >>
Наземну атаку виключно з використанням безпілотних наземних транспортних засобів та дронів FPV вперше провели українські війська. >>
Книгу «Моя війна» — першу в трилогії опублікував колишній головнокомандувач Збройних сил України, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний. >>