Коли лід тонкий: правила безпеки на водоймах узимку від рятувальників
Шановні громадяни! Зима — це час, коли водойми вкриваються льодом, а любителі зимової риболовлі та прогулянок на льоду вирушають на природу. >>
Через підняття рівня води у Дніпрі, Десні, Сеймі, Прип’яті, Горині та Західному Бузі одразу вісім регіонів країни опинилися у зоні підтоплення.
Наразі вода трохи спала, але, за даними пресслужби Укргідроенерго, невдовзі може піднятися знову.
Причиною вкотре стануть рясні дощі, які очікуються наприкінці квітня і в перші дні травня.
Сьогодні, як повідомляють у ДСНС, гідрологічна ситуація лишається контрольованою, але від паводку й надалі страждають майже півтори тисячі домогосподарств.
Пік цьогорічної повені прийшовся на 22 квітня й неприємно вразив своїм масштабом.
Фахівці вже прирівняли теперішню ситуацію з лихом десятирічної давності, коли непрохана вода замалим не піднялася до рівня екологічної катастрофи. Зокрема, у столиці та області було оголошено І рівень небезпеки, жовтий.
В Оболонському районі через підвищення рівня води у Дніпрі підтопило парк «Наталка» та Оболонську набережну.
Тут залило всі стежки біля річки та деякі пляжні конструкції. Жителі лівобережних районів Києва також повідомляли про підтоплення підвалів.
А в селищі Іванків Вишгородського району внаслідок тривалих дощів розмило дамбу місцевого ставка, тому вода затопила дві вулиці.
За інформацією Укргідроенерго, весняне водопілля в Києві — природне явище, але цього року воно більш потужне і стрімке.
У деяких областях річки розлилися так широко, що місцеві жителі змушені були змінити автомобілі на човни.
«Підрозділами ДСНС надається допомога Новгород-Сіверській громаді з перевезення до сіл Бирине, Прокопівка. Перевезено 400 людей. Сьогодні розгорнуто пункт у Радулі, працює чотири особи на двох одиницях плавзасобів, — повідомив заступник начальника оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Чернігівській області Олексій Чалишев. — Маємо в наявності болотохід, катер на повітряних подушках, човни та техніку з підвищеною прохідністю».
Жителі Волині чотири місяці поспіль потерпали від паводків, які згодом переросли у потужну квітневу повінь. У підсумку під водою опинилися 17,5 тисячі гектарів території регіону.
Найбільше постраждали Ковельський та Камінь-Каширський райони. Сьогодні ситуація залишається складною, але, на щастя, не критичною.
Унаслідок рясних дощів річки різко вийшли з берегів і в Рівненській області, що спричинило загрозу підтоплення майже 77 населених пунктів. Аби попередити лихо, у регіоні цілодобово працюють 72 насосні станції відкачки, сформовано десять аварійних бригад, задіяно спеціальну техніку. Від надмірної води серйозно потерпають поля. Було зафіксовано підтоплення озимини.
Причиною цьогорічних паводків фахівці називають насамперед зависоку кількість опадів. Утім екологи, які давно відслідковують давнє вітчизняне лихо, вкотре нагадали про небажання місцевих чиновників професійно вирішувати цю проблему. Ті ж забиті сміттям зливники, які комунальні служби чомусь уперто не бажають чистити, вже стали притчею во язиціх.
Є й вагоміші аргументи. Зокрема, голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко повідомила в ефірі телемарафону про те, що однією з причин великої води є не лише природні явища, а й порушення правил користування заплавами, прибережними та водоохоронними смугами.
Одним із таких порушень, за словами київського екоактивіста Михайла Петелицького, є тотальна забудова природних заплав, які здатні зменшувати наслідки повеней.
«Піднявши гідронамивом практично увесь лівий берег Дніпра, у Києві створили досить вузький коридор, який не дозволяє річці розливатися на широкі простори, як це було у минулі століття, — написав він у фейсбуці. — У підсумку цілі житлові масиви виросли на місці колишньої заплави Дніпра. Отже, питання наступних повеней у Києві — це не питання, буде чи не буде. Це питання — коли?».
Шановні громадяни! Зима — це час, коли водойми вкриваються льодом, а любителі зимової риболовлі та прогулянок на льоду вирушають на природу. >>
Російські окупанти серед дня, в п’ятницю 17 січня, завдали удару по Кривому Рогу, внаслідок чого загинули 4 людини, пошкоджені навчальний заклад та житлові будинки. >>
Кількість загиблих у пʼяти пожежах, які виникли у вівторок, 7 січня, в окрузі Лос-Анджелес (штат Каліфорнія, США) наразі сягла вже 16: стихійне лихо вже зруйнувало 12 тисяч будівель. >>
Ще 27 грудня Президент Азербайджану Ільхам Алієв зажадав вибачень і визнання провини від російської сторони. >>
Під час посадки в міжнародному аеропорту міста Муан на південному заході Південної Кореїзазнав аварії пасажирський літак Jeju Air. >>
За сприяння Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції працівники ДБР повідомили про підозру директору підприємства з Кривого Рогу, яке у грудні 2023 року поставило одній з військових частин 20 тисяч спальних мішків низької якості. >>