На цій страшній війні кожен мусить знайти свою зону активності, аби персональною участю наблизити перемогу.
Вибором випускника Харківського авіаційного інституту Михайла Дронова, який нині проживає у Кривому Розі, природно, стала розробка роботизованих БПЛА-розвідників SkyNet.
Крилаті машинки від компанії винахідника СЕО UADronov охоплюють велику територію, працюючи 24 години на добу, і при цьому коштують значно дешевше багатьох іноземних аналогів.
Принцип дії українського ноу-хау геніально простий.
«Одна частина безпілотників літає, — каже розробник, — а в цей час завдання оператора — підготувати до польоту наступну групу дронів. Усі «пташки» об’єднають в одну мережу, а отримані ними дані оброблятимуть при допомозі штучного інтелекту та нейромережі».
Якщо одна з машин буде уражена ворогом, їй на зміну можна відправити іншу, оскільки ці літальні апарати з двометровим розмахом крил коштують усього тисячу доларів.
Михайло Дронов уже отримав попередню згоду на поставку обладнання, що буде задіяне у виробництві корпусів для БПЛА. Водночас електроніку, батареї та інші технологічні комплектуючі, найвірогідніше, закуплять у Китаї та США. Тривають також перемовини про участь у проєкті вітчизняних фірм.
Мета і місія СЕО UADronov — масове виробництво безпілотників, що дозволить знизити їхню вартість, уніфікувати те, що є на сьогодні, й спростити процес експлуатації.
«Для початку ми хочемо налагодити випуск 1 тисячі розвідувальних літаків, — написав у фейсбуці пан Михайло. — Так, саме тисячі, а не 5 чи 3, або 10. Це і є те, що ми, недовго думаючи, назвали SkyNet. SkyNet наразі вже починає розвиток, але далі буде ще цікавіше!».
Михайло Дронов.
Автор ідеї також додав, що на базовій моделі його безпілотника можна створювати й інші літальні апарати, що мають складніший функціонал. Такі зразки, зрозуміло, коштуватимуть дорожче.
На сьогодні СЕО UADronov планує випускати до тисячі машин на місяць, поступово збільшуючи обсяги виробництва. Компанії для подальшого розвитку суто волонтерського проєкту потрібно 3 мільйони доларів інвестицій, які там хочуть зібрати за підтримки донатів та благодійних фондів.
Вже зараз на допомогу розробникам прийшли «небайдужі люди не лише з України, а й з усього світу».
Цікаво, що в дитинстві та юності розробник дронів нового покоління активно займався авіамоделізмом і навіть виборов титул чемпіона світу в цьому технічному виді спорту. Він також почав конструювати унікальний літак, але припинив тимчасово роботу через брак матеріалів і технологій.
«Усі вихідні спілкувався зі «спецами» з радіоелектроніки та розраховував за запитом новий вид літака типу X-drone, — каже Михайло Дронов. — Йдеться про літак, схожий на квадрокоптер, або квадрокоптер, схожий на літак. Основна його перевага — велика швидкість (220-250 кілометрів за годину). Це буде літак-ракета. Його ціль — перехоплення інших БПЛА. Вважаю, що це завдання — цілком реальне».