Сакральний наступ: до річниці війни у кремлі готують другу спробу знищити непокірну Україну
У рашистів з’явилася нова релігія, що базується на вірі у перемогу над армією об’єднаного Заходу. >>
У ЗУНУ молодь вчиться не лише готувати, а й не залишати людей у біді. (Фото автора.)
«Західноукраїнський національний університет? Це той, що його закінчував Віктор Ющенко?» — перепитав мене тернопільський таксист, коли я назвала йому адресу гуртожитку на Львівській, 11.
Цей гуртожиток покращеного планування керівництво університету в перші дні початку російської агресії, коли тисячі українців з Київщини, Харківщини, Херсонщини тікали з-під обстрілів на захід України, віддало під поселення, як це офіційно звучить, «внутрішньопереміщених осіб». Тут із трьома дітьми я прожила місяць, намагаючись знайти себе в нових реаліях.
Так само з перших днів війни тут, як і в багатьох інших вишах (і не тільки вишах) Тернополя, сформувався свій волонтерський центр.
«Ми допомагали, чим могли: плели сітки, готували і передавали продукти нашим захисникам, потім переключилися на переселенців. Усе робили власними силами: продукти люди нам приносили, самі приходили допомагати. Відділ гуманітарноі освіти та виховання організовує для діток різноманітні майстер-класи, щоб трошки розважити, зняти напругу, викликану війною і зміною місця проживання, також у нас діє психологічний центр», — розповідає завідувачка кафедри міжнародного туризму і готельного бізнесу ЗУНУ Оксана Гугул.
На час війни її кафедра взяла на себе місію харчування переселенців, серед яких було чимало родин з маленькими дітьми. Бували дні, коли кількість підопічних сягала 180 осіб. А загалом у гуртожитку знайшло прихисток до півтисячі тимчасово переміщених: з Гостомеля, Херсона, Харкова.
Попри війну та волонтерство, університет продовжує освітній процес і зараз готується до чергової вступної кампанії. Напрямки тут різноманітні: готельно-ресторанний бізнес, міжнародний туризм, міжнародна економіка, міжнародний менеджмент, міжнародні економічні відносини, міжнародні відносини і дипломатія, політологія, бізнес-комунікації та переклад, міжнародне право, журналістика, IT-технології та низка інших затребуваних на ринку праці спеціальностей.
Як і у всіх вишах України, цього року тут буде своєрідний експеримент, адже замість ЗНО випускники складатимуть єдиний мультимедійний тест. Але попередні два роки коронавірусного карантину навчили справлятися з викликами.
«Міжнародні відносини завжди посідали значне місце у політичному та суспільному житті. На межі тисячоліть під впливом глобалізації їхнє значення суттєво зросло, оскільки сучасні країни перебувають у різноманітних і багатогранних взаємодіях. Особливо важливою сфера міжнародних відносин є зараз, у час війни, й буде необхідною після нашої перемоги, адже ми будемо інтегруватися в успішне європейське майбутнє», — говорить ректор університету Андрій Крисоватий.
До речі, в рейтингу «Топ-200 Україна» Західноукраїнський національний університет посів 30-те місце серед найкращих вишів.
Особлива ставка тут робиться на міжнародне партнерство. З 2018 року кафедра входить до складу Навчально-наукового інституту міжнародних відносин імені Богдана Гаврилишина, який очолює доктор економічних наук, професор Ірина Іващук. Інститут має партнерів по всьому світу — Данія, Нідерданди, Швеція, Великобританія, Франція, Австрія, Німеччина, Греція, Болгарія, Польща, Туреччина та інші країни.
Сподівається на активізацію міжнародного партнерства після перемоги і пані Оксана Гугул.
«Ми спочатку орієнтувалися на міжнародний туризм, але зараз перспективу бачимо і в привабленні туристів в Україну. Про нас зараз говорить весь світ, вся увага прикута до подій в Україні і я сподіваюся, що після перемоги до нас поїдуть люди з усього світу. Так що у нас величезні перспективи. Вже зараз є договори про співпрацю із США, Польщею, Італією, Хорватією, Туреччиною, Британією. У нас цікава історія, у нас оригінальні замки, нам є що показати, але поки що це потребує модернізації, приваблення інвестора. Але все у нас буде», — переконана вона.
А поки що головне завдання — вистояти і перемогти. І підготувати гідну зміну. Бо війна рано чи пізно закінчиться. І тоді «роботящим рукам, роботящим умам» нашої молоді буде багато роботи.
У рашистів з’явилася нова релігія, що базується на вірі у перемогу над армією об’єднаного Заходу. >>
Рашистські «шахеди» більше не домінуватимуть в українському небі. >>
Війна в Україні, через злочинні дії рф, спричинила ще й катастрофу в царині освіти: >>
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук зазначив, що він не має інформації про те, що хтось із дітей народних депутатів воює на фронті. Однак від початку повномасштабного вторгнення рф на війну вирушили два народні депутати. >>
Російські війська обстріляли Бахмут, що на Донеччині,, є загиблі та поранені. Правоохоронці розпочали розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни. >>
Колишні країни СРСР російське вторгнення до України стимулює створювати нові союзи, щоб зменшити залежність від РФ. Нерідко союзниками можуть стати сторони, що конкурують. >>