Сьогодні день пам'яті легенди українського футболу – Валерія Лобановського, фото
Сьогодні, 13 травня, день пам'яті Валерія Лобановського - легендарного тренера київського "Динамо", кращого тренера світу 1975 р. >>
Владислав Супряга (праворуч) невдало дебютував за «Сампдорію». (Фото з сайту dynamo.kiev.ua.)
Після пауз на матчі збірних та Кубок Африки (найсильнішою командою континенту вперше став Сенегал) європейські клуби нарешті почали грати матчі чемпіонатів — минулого тижня вони вперше мали змогу перевірити в ділі зимових новачків.
У деяких футболістів дебюти за нові, більш статусні команди, вийшли напрочуд вдалими.
Так, у першому ж матчі за «Юве» відзначився сербський нападник Душан Влаховіч, який є одним із найкращих бомбардирів Серії А і має повторити в Турині голеадорські подвиги Кріштіану Роналду — недарма ж він узяв легендарну «сімку».
Забив у дебютному поєдинку і партнер Влаховіча Деніс Закарія, який перебрався до «Ювентуса» з «Боруссії» з Менхенгладбаха.
А от в українських новачків топліг дебют вийшов, м’яко кажучи, невдалим. Владислав Супряга дебютував за «Сампдорію» у першому ж матчі після переходу, але він вийшов надто коротким.
Український нападник вийшов на поле у першому таймі, замінивши травмованого конкурента по позиції. Проте зіграв Влад трохи більше 20 хвилин — у другій половині зустрічі наставник «Сампи» Марко Джампаоло зробив зворотну заміну. Як потім пояснив фахівець, такі дії — виховний крок.
«Він повинен спершу розуміти мене. Нам потрібно знайти перекладача. Я обійняв його. Думаю, він розуміє, що змінитись у двадцять років — не проблема. Це була виховна заміна», — сказав Джампаоло, натякнувши, що Супряга має пошвидше вивчити мову.
Ще менше хвилин провів у першому матчі у французькій Лізі 1 новачок «Бордо» Данило Ігнатенко. 24-річний футболіст, який в Україні отримував чимало червоних карток, побачив перед собою червоне світло і цього разу: з’явившись на полі на 64-й хвилині, коли жирондинці «горіли» «Реймсу» 0:4, уже через 9 хвилин залишив його, грубо зігравши у підкаті.
Уперше зіграв за нову команду і Данило Сікан, який до літа гратиме за «Ганзу» з Другої німецької Бундесліги. Нападник збірної вийшов на останні 15 хвилин та допоміг клубу впевнено перемогти, хоч і не відзначився результативними діями.
Значно краще йшли справи у представників національної команди, які вже давно на «легіонерських хлібах» (Зінченко, Ярмоленко) або вже встигли дебютувати в топлізі (Миколенко).
Представники АПЛ розпочали вирішальну частину сезону з матчів Кубка проти слабших за рангом суперників, тому українці, які з різних причин не забронювали собі місце в основі, отримали достатньо ігрового часу.
Так, новачок «Евертона» Віталій Миколенко, який доводитиме претензії на місце у старті вже Френку Лемпарду, відновився після ушкодження спини та зіграв повний переможний кубковий матч. Але не обійшлося й без ложки дьогтю: саме Віталій помилився в епізоді зі створенням «офсайдної» пастки, наслідком чого стало пенальті і пропущений м’яч.
Нарешті повернувся на поле захисник «Ман.Сіті» Олександр Зінченко, який у 2022-му ще не грав через COVID та травму, в активі Сашка — вихід на заміну.
А от Андрій Ярмоленко зіграв найбільше — аж 120 хвилин, при цьому суперник у його «Вест Хема» був чи не найпростіший — представник 6-го англійського дивізіону «Кіддермінстер». Лондонці врятувались від поразки в основний час і таки вирвали перемогу в овертаймі — саме Андрій розігнав результативну атаку.
Повернувся на поле після тривалої паузи, пов’язаної з COVID-обмеженнями, і Руслан Маліновський, але камбек виявився не надто вдалим. Руслан отримав низькі оцінки, а «Аталанта» поступилась аутсайдеру «Кальярі» та відстала від конкурентів у боротьбі за топ-3. Ще один наш легіонер в Італії — Віктор Коваленко — найближчі матчі пропустить через ушкодження.
Неприємні новини і для голкіпера «Реала» Андрія Луніна: мадридці вилетіли з Кубка від «Атлетіка» (перед цим клуб із Більбао вибив і «Барсу»), тож тепер Андрію доведеться чекати шансу у Ла Лізі.
Зважаючи на форму Тібо Куртуа та його несхильність до травм, не виключено, що Лунін цього сезону більше не зіграє. Тому чутки про оренду вже не виглядають чимось нереальним.
Сьогодні, 13 травня, день пам'яті Валерія Лобановського - легендарного тренера київського "Динамо", кращого тренера світу 1975 р. >>
Із неймовірним результатом для хокейної збірної України завершився чемпіонат світу в дивізіоні ІА. >>
Історії про дострокове чемпіонство в українському футбольному чемпіонаті виникають постійно. >>
Вперше за вісім років повернувшись до другого дивізіону світового хокею — 1A, збірна України торік сенсаційно ледь не «застрибнула» відразу до еліти: до останнього туру «синьо-жовті» претендували на топ-2 для підвищення у класі, але зазнали вирішальної поразки від Японії (2:3). >>
Новий тенісний тиждень розпочався з унікальної події. Уперше в історії одразу дві українські тенісистки увійшли до топ-15 рейтингу Жіночої тенісної асоціації. >>
На горизонті у клубному футболі вже видніється фініш. Далі вся увага буде спрямована на чемпіонат світу в Канаді, США та Мексиці. >>