У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
В експозиції представлено оригінальні зразки банкнот, які були в обігу на території України в різні періоди її державності, починаючи з 1918 року. (facebook.com/MuseumTernopil1913)
Виставку українських паперових грошей відкрили в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї з нагоди 25-річчя впровадження сучасної гривні.
В експозиції представлено оригінальні зразки банкнот, які були в обігу на території України в різні періоди її державності, починаючи з 1918 року.
Нагадаємо, що саме 22 грудня 1917 року Центральна Рада ухвалила закон про перетворення Київської контори Держбанку Росії на Український державний банк, першим керівником якого став Михайло Кривецький.
Він і підписав першу банкноту самостійної Української держави — кредитовий білет вартістю 100 карбованців, який було емітовано 5 січня 1918 року.
Його вартість дорівнювала 17,424 долі щирого золота (1 доля = 0,044 г золота). До речі, в музеї виставлено й особливі, тернопільські, банкноти — місцеві бони номіналами 2, 10, 20 i 50 гривень, випущені на початку 1919 року в період Української Народної Республіки (в той час через дефіцит грошової маси власні грошові знаки друкувало багато міст).
Сучасна гривня, як відомо, «народилася» 25 серпня 1996-го, коли президент Леонід Кучма видав указ «Про грошову реформу в Україні», згідно з яким уже з 2 вересня того ж року Нацбанк ввів в обіг національну валюту гривню — банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень. Перші ж гривневі банкноти були надруковані ще в 1992-му в Канаді та Великобританії.
А в 1994 році в Україні запустили свою Банкнотну фабрику.
Тепер же, як повідомляє сайт Національного банку України, наша гривня друкується у нас за найсучаснішими світовими технологіями, а віднедавна — з використанням українського льону.
До слова, багато цікавого про історію українських грошей можна дізнатися в Тернополі й завітавши до науково-дослідного Центру історії грошей при кафедрі банківського бізнесу факультету фінансів та обліку Західно-українського національного університету. Тамтешній музей було створено в 1986 році на базі власної колекції доктора історичних наук Роберта Тхоржевського.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>
Сьогодні, 11 листопада, виповнюється 136 років з дня народження Федора Федоровича Терещенка - українського авіаконструктора, останнього дореволюційного представника славної династії українських цукрозаводчиків, відомого мецената. >>
Один із екземплярів Конституції США, який надрукували 237 років тому й надіслали до Північної Кароліни для ратифікації, продали на аукціоні. >>