Юлія Стародубцева вперше в кар’єрі піднялася до першої сотні рейтингу WTA
Зігравши в сезоні всі турніри з серії «Великого шолома», тенісний бомонд традиційно наприкінці року збавляє оберти. >>
Через позитивну допінг-пробу українська трiатлоністка Юлія Елістратова не зможе виступити на Іграх-2020 у Токіо. (Фото з сайту lb.ua.)
Скандальна історія з масштабною фальсифікацію росіянами допінг-проб своїх олімпійців під час домашньої Олімпіади-2014 в Сочі змусила цивілізований світ удосконалити боротьбу з порушеннями антидопінгового кодексу.
Для цього Всесвітня антидопінгова агенція вирішила збільшити частоту тестувань атлетів, зробивши особливий акцент на перевірці їхньої «чистоти» в позазмагальний період.
Напередодні Олімпіади-2020 ВАДА повідомила, що фармакологічний контроль цих змагань матиме безпрецедентні масштаби.
Міжнародна агенція допінг-тестування разом з Японською антидопінговою агенцією зобов’язалися виконати рекордну як для олімпійського сканування кількість тестів — 5 тисяч проб. При цьому зразки взятих допінг-проб зберігатимуться десять років.
Утім спеціалісти ВАДА працюють оперативно й діють на упередження — виявляють порушників антидопінгових правил ще до того, як вони виходять на змагальні майданчики олімпійських арен у Токіо.
На жаль, серед тих, хто вже має проблеми з антидопінговими органами й буде змушений пропустити Ігри-2020, є й четверо українських спортсменів, «чистота» котрих викликала сумніви у спеціалістів ВАДА.
Першою з українських олімпійців, кому антидопінгові служби показали червону картку, стала трiатлоністка Юлія Елістратова.
Позитивною на еритропоетин виявилася її проба, котру взяли в неї 5 червня під час Кубка України в Дніпрі. Тож тепер олімпійський турнір тріатлоністок пройде без неї.
Поза змагальною сіткою Ігор через проблеми з дотриманням антидопінгових норм опинилися й троє вітчизняних легкоатлетів — метальник молота Михайло Гаврилюк, ходок Назар Коваленко та Наталя Пироженко-Чорномаз, яка спеціалізується в естафетному бігу 4х400 м.
Як повідомляє сайт Федерації легкої атлетики України, причиною відсторонення вітчизняних атлетів стала недостатня кількість проведених у позазмагальний період проб.
Регламентом передбачалося, що в останні тижні перед закриттям кваліфікаційного вікна на Олімпіаду-2020 спортсмени в стислі терміни (три тижні) повинні були здати три допінг-проби. Троє українських атлетів не виконали ці вимоги, тож за змаганнями легкоатлетів у Токіо стежитимуть по телевізору.
Під час Ігор у Токіо окремі спортсмени зіштовхуються й з іншою серйозною лабораторною перепоною.
Регулярні тестування на коронавірус призводять до того, що той чи інший олімпієць, який отримав позитивний результат, змушений попрощатися з надією поборотися за медаль.
До цієї когорти потрапив один із фаворитів змагання зі стрибків iз жердиною — дворазовий чемпіон світу Сем Кедрікс зi США. Попри відсутність клінічних симптомів, бронзовий призер Ріо-2016 опинився в ізоляції й втратив можливість вийти в змагальний сектор.
Зігравши в сезоні всі турніри з серії «Великого шолома», тенісний бомонд традиційно наприкінці року збавляє оберти. >>
Насичений змаганнями футбольний календар (національні чемпіонати, єврокубки, матчі збірних) вимагає від учасників цих баталій хороших фізичних та психологічних кондицій. >>
Після болючої поразки від аргентинців (1:7) у стартовому поєдинку футзального «мундіалю», напевно, мало хто очікував, що турнірний шлях нашої збірної завершиться бронзовим фіналом та дебютними нагородами. >>
Свої стратегічні цілі назвала Олімпійська чемпіонка у стрибках у висоту Ярослава Магучіх. >>
Найкращими спортсмени вересня-2024 за версією експертної комісії Національного олімпійського комітету визнано українську стрибунку у висоту Ярославу Магучіх та борця греко-римського стилю Єгора Якушенк. >>
Був час, коли здобутки вітчизняних футбольних клубів на євроарені дозволяли Україні в таблиці коефіцієнтів УЄФА посідати місце в першій десятці, перебуваючи зовсім поруч із країнами, де грають топові чемпіонати Старого світу. >>