«Північний потік-2» і облом: Україну вкотре кинули як заручника геополітичних розбірок

23.07.2021

Досить дражливою новиною ранку 22 липня стало повідомлення, що США і ФРН узгодили угоду з добудови «Північного потоку-2».

 

Отже, ковбої, боші та ординці вкотре кинули Україну як заручника геополітичних розбірок. І, схоже, не без згоди «духовного лідера» партії «Слуга народу».

 

Бо одразу Володимира  Зеленського запросили на 30 серпня у Вашингтон. А Гризлов запропонував скликати засідання ТКГ на 26 серпня в Мінську.

 

Заяви Вашингтона і Берліна про те, що вони « порішали» з Кремлем питання енергетичної безпеки України та ЄС, а також добиватимуться від Москви реалізації Мінських домовленостей, виглядають непереконливо, з огляду на історичну поведінку Росії.

 

Адже ще канцлер Бісмарк говорив, що «домовленості з Росією не варті паперу, на якому вони підписані». Тому очікувати виконання Путіним того, що буде узгоджено з 1 вересня стосовно гарантій Україні, досить сумнівно і непередбачливо.

 

Зрозуміло, що для Меркель і Путіна такий «прорив» по «Північному потоку-2» вкрай необхідний напередодні парламентських виборів у цих країнах. Але чи потрібно таке ЄС і США? Питання риторичне.

 

Адже подібні поступки Путіну становлять реальну загрозу як європейській, так і глобальній безпеці. Треба пам’ятати жахливі наслідки пакту Молотова—Ріббентропа та політики Заходу з умиротворення Гітлера.


У такій ситуації необхідна масштабна мобілізація міжнародних ресурсів, щоб не дозволити завершення такого небезпечного для України та світу проєкту.

 

Звичайно, що провідна роль у цій справі має належати дипломатії України та ЄС, які повинні переконати і Меркель, і Байдена у непереборних загрозах для людства від такої російської енергетичної бомби уповільненої дії.

 

У крайньому випадку дія «Північного потоку-2» має бути можливою за умови звільнення Росією всіх окупованих українських територій. Таке рішення унеможливить подальшу гонку озброєнь, зростання міжнародної напруженості та ймовірність третьої світової війни.

 • Виклики політичного сезону

  Виступи на погоджувальній раді очільника партії " Слуга народу" О. Корнієнка та Голови ВР України Д. Разумкова на відкритті чергової сесії справляють враження, що чинна влада існує у відстороненій віртуальності відносно вже семирічної збройної агресії Росії проти України. >>

 • Чому приклад Афганістану важливий в контексті зустрічі Байдена та Зеленського

  Багатостраждальна перша зустріч президентів України та США проходить в ненайкращий для нашої держави час. Замість обговорювати «розширення і поглиблення» співпраці наших держав-союзниць, підготовка до 1 вересня проходить в нервовій обстановці, що має дуже конкретні причини. >>

 • Популізм опалювального сезону

  Через популізм опалювального сезону 2020/2021 рр. понад 100 млрд боргів поклали і на так вже ледь дихаючий Нафтогаз, якого зараз не добиває лише лінивий. І, як в часи Януковича-Кучми-Кравчука: борги для нас - надприбутки для декількох друзів Президента. >>

 • Ключовий момент у відставці Авакова

  Зеленський і слуги вчергове плюють на Конституцію і парламентсько- президентську республіку. Аваков пише заяву на вимогу Зеленського. А наступника називає не монобільшість, не уряд, який має запропонувати парламенту кандидатуру нового міністра, а сам Зеленський. >>

 • Потішний трубадур Кремля Кіркоров

  В той час як США і країни ЄС закривають візи росіянам, які літали в Крим з території РФ, порушуючи тим самим українське законодавство, сама Україна толерує цю неповагу до нашого суверенітету і територіальної цілісності. >>