Такий цимес — пальчики оближеш! Смачні рецепти страв єврейської кухні
Нещодавнє велелюдне святкування єврейського Нового року Рош га-Шана в Умані нагадало всім нам, що Україна — багатонаціональна країна, >>
«Медовик» — смачна класика.
Любителі солодкого не зможуть відмовитися від шматочка запашного, неймовірно ніжного, просоченого повітряним заварним кремом медового торта. Це ж незабутній смак дитинства!
Одразу пригадуєш, як бабуся готувала торт за своїм унікальним рецептом, записаним у старенькому блокноті. А ти, ще така маленька, стоїш на стільчику по самісінькі вуха в муцi зі скалкою в руках, а в оченятах — бажання допомагати.
Все довкола біле, кухня сповнена солодких запахів, а бабуся розповідає рецепт та показує, як правильно замішувати тісто.
Чи це не найкращий момент з дитинства? А потім ти не можеш дочекатися, коли ж він просочиться, і хочеш якнайшвидше скуштувати неймовірно солодкий десерт...
Побалуйте своїх рідних смачненьким «Медовиком».
Отже, для тіста знадобиться: склянка цукру, 4 великі курячі яйця, 200 г вершкового масла, 600 г борошна, 100 г меду, 1 ч. л. соди.
Для крему: 500 г сметани 20% жирності, склянка цукру, 360 г згущеного молока, 50 г масла.
Готуємо тісто. Для початку потрібно збити яйця зі склянкою цукру. Туди ж додати 200 грамів вершкового масла, мед та соду. Поставити на парову баню на 15-20 хвилин і постійно помішувати.
Після збільшення маси в два рази і потемніння з медовим відтінком додайте 1/3 частину просіяного борошна та ретельно розмішуйте. Зніміть з вогню, коли у вас вийде в міру рідке заварне тісто.
Додайте сюди ж трохи борошна і почніть замішувати тісто без грудочок. Просійте борошно, викладіть гіркою на робочу поверхню та зробіть у ній заглиблення. Коли тісто загусне, викладайте його в борошно на стіл. Поступово підсипаючи борошно і підвертаючи краї тіста всередину, замішуйте тісто для торта. Воно має вийти середньої м’якості.
Тепер наше медове тісто потрібно розділити на 8 рівних частин, зробити красиві кульки і поставити в холодильник на 20-30 хв. прикривши харчовою плівкою. Перевірте, чи тісто злегка охололо та виймайте з холодильника. Розкачайте коржі однакової товщини.
Далі – змастіть деко маслом та перекладіть розкатані коржі. Випікайте їх 3-4 хвилини до золотисто-коричневого кольору при температурі 180 градусів Цельсія. Дістаньте готовий корж з духовки та відразу ж обріжте його, поки він гарячий.
Старайтеся, щоб усі коржі були однакового діаметра, можна прикласти кришку від каструлі та обвести довкола ножем. Обрізки коржів подрібніть скалкою.
Готуємо крем. Збиваємо сметану з цукром протягом 10-15 хвилин до об’ємного стану й розчинення цукру. Цукор підсипаємо поступово, по чайній ложці. Окремо збиваємо до однорідної маси молочний крем: згущене молоко з вершковим маслом.
Змащуйте коржі, чергуючи два креми. Під нижній корж на блюдо налийте сметанного крему, щоб він просочився і був м’яким. Ретельно змастіть будь-яким кремом краї для найкращого просочення та посипте торт зверху і з боків подрібненими крихтами.
Залиште на 2 години в приміщенні, а потім поставте в холодильник. Нехай торт просочується щонайменше 12 годин.
Смачного!
Карина ФУРДИК
Нещодавнє велелюдне святкування єврейського Нового року Рош га-Шана в Умані нагадало всім нам, що Україна — багатонаціональна країна, >>
Пряну сливу я готую давно — її рецепт мені розказала одна їмость ще у 80-х, коли з консервації у магазинах були лише зелені помідори, огірки-калоші (за розміром і смаком) та кабачки кружальцями. >>
Торгові мережі сьогодні можуть задовольнити будь-який вибагливий смак, але не кожен гаманець, адже ціни стрибають наввипередки. >>
Словосполучення «галицькі пляцки» стало вже мемом, брендом, міфом, а взагалі-то просто надзвичайно смачним, вигадливим, креативним, красивим десертом, яким залюбки ласують і вдома, і в гостині, і в кав’ярнях, і в мережевих крамничках. >>
Ми настільки звикли в нашому раціоні до помідорів, що навіть не замислюємося над їх походженням і тим, яким чином вони потрапили на наш стіл і хто завіз їх на наш континент. >>
Вродило цього року і збіжжя, і городини, й особливо фруктів, та так, що й віття ламається — тільки й встигай готувати та переробляти. >>