«Бойові раби» за росію: що відомо про спецназівців Кім Чен Ина на війні проти України
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Нгозі Оконджо-Івеала.
Уперше за весь час існування Світової організації торгівлі (СОТ) цю міжнародну організації очолить жінка і представниця Африки.
Генеральна рада СОТ під час спеціального засідання проголосувала за обрання представниці Нігерії Нгозі Оконджо-Івеали генеральною директоркою СОТ. Відзначається, що рішення було прийнято на позачерговому засіданні генради.
У своїй заяві новообрана очільниця міжнародної організації сказала, що її першочерговим завданням буде швидке подолання економічних і медичних наслідків пандемії COVID-19 і «реалізація політичних заходів, які нам необхідні для того, щоб глобальна економіка знову почала розвиватися».
«Наша організація стикається з великою кількістю проблем, але, працюючи разом, ми можемо колективно зробити СОТ сильнішою, гнучкішою і краще пристосованою до реалій сьогодення», — сказала 66-річна Нгозі Оконджо-Івеала.
Нігерійська економістка, колишня міністерка фінансів та закордонних справ Нігерії розпочне виконувати обов’язки гендиректорки СОТ 1 березня. Термін її повноважень спливає 31 серпня 2025 року, однак його можуть подовжити, йдеться в повідомленні на сайті СОТ.
Попередній гендиректор СОТ бразильський дипломат Роберто Азеведо залишив посаду 31 серпня 2020 року, не допрацювавши рік до кінця свого другого терміну, офіційно — через особисті причини. Він очолював СОТ з вересня 2013 року, його другий чотирирічний термін почався у вересні 2017 року.
Як генеральний директор СОТ вона, серед іншого, буде посередником у міжнародних торгових переговорах в умовах постійного конфлікту між США та Китаєм та реагуватиме на тиск реформування торгових правил. Серед її завдань також — протидія протекціонізму, що посилився внаслідок пандемії COVID-19.
СОТ була створена в 1995 році й базується в Женеві. Наразі організацією керували шість чоловіків: троє європейців, новозеландець, таїландець і бразилець. Нова гендиректорка буде першою представницею Африки на цій посаді.
Більшу частину свого життя Оконджо-Івеала провела в США. Навчалась у Гарварді та в Массачусетському технологічному інституті в США.
Протягом 25 років вона працювала у Світовому банку. повернулася до своєї країни в 2003 році, де, будучи міністром фінансів, успішно вела переговори про скасування багатомільярдного боргу Нігерії з Паризьким клубом. Оконджо-Івеала також є головою правління глобального альянсу вакцин GAVI з 2016 року.
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Світ завмер в очікуванні виборів президента США, результати яких матимуть великі геополітичні наслідки для всієї цивілізації. >>
Щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" росії, починаючи з 2021 року, залишали нафтові розливи у світових водах, виявили журналісти. Імовірним джерелом був танкер "Іннова", який в той час перевозив 1 мільйон барелів санкційної російської нафти з росії. >>
Створення фонду фінансового посередництва (FIF) для підтримки України схвалила Виконавча рада Світового банку. >>
Наглядова рада Приватбанку оголосила про обрання Мікаеля Бьоркнерта на посаду голови правління банку. >>
Черкаські аграрії продовжують жнивувати і вже зібрали понад 2,3 млн тонн збіжжя. >>