Приємний випадок у тролейбусі: прагнення молоді до читання періодичних видань безцінне
Хочу поділитися з усіма, хто продовжує читати пресу, одним приємним випадком, що стався зі мною під час дороги додому. >>
Директор Решетилівського професійного аграрного ліцею Ніла Спільна, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та відповідальна особа за координацію проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» на Полтавщині Анатолій Безпалюк у (Фото Ганни ЯРОШЕНКО.)
Чудовий передноворічний подарунок — ноутбуки, принтери, проектори, а також програмне забезпечення — отримають у межах проєкту з підтримки реформи української профтехосвіти «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» п’ять професійно-технічних закладів із Запорізької й Полтавської областей.
Загалом понад 3 тисячі учнів та 3 сотні викладачів матимуть можливість опанувати й використовувати нове сучасне ІТ-обладнання німецького виробництва.
Завдяки реалізації згаданої програми за фінансової підтримки ЄС (зокрема таких держав-членів, як Німеччина, Фінляндія, Естонія та Польща) уже закуплено девайси для п’яти навчальних закладів на понад 100 тисяч євро.
На Полтавщині почесне право стати учасником цього проєкту вибороли професійно-технічне училище №44 міста Миргород, вище професійне училище № 7 міста Кременчук, а також державний навчальний заклад «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І. Г. Боровенського».
17 грудня у стінах Решетилівського професійного аграрного ліцею відбулася церемонія офіційної передачі ІТ-обладнання, яким уже встигли облаштувати один із навчальних кабінетів — кабінет сільськогосподарської техніки.
— Із великою радістю приймаємо 24 ноутбуки, а також два принтери, змінні картриджі для них, чудовий екран із проєктором — усе це обладнання слугуватиме поліпшенню якості професійно-технічної освіти, підвищенню її престижу.
Наш заклад готує спеціалістів тих професій, які дуже затребувані в аграрному секторі: це трактористи, водії, слюсарі, кухарі, лаборанти, пекарі, зварники, котрі, окрім усього, володітимуть комп’ютером, адже навички комп’ютерної грамотності сьогодні потрібні всім, — говорить директор цього навчального закладу Ніла Спільна.
— Тож поповнення матеріально-технічної бази ліцею новим ІТ-обладнанням — для нас величезна підтримка від міжнародних інституцій. Вона цінна ще й тим, що нині, в умовах пандемії коронавірусної інфекції, актуальним стало дистанційне навчання.
Ми розуміємо, які виклики стоять перед онлайн-освітою. І саме європейці подбали про те, аби навіть за таких непростих умов ми могли надавати якісну освіту, серйозну професійну підготовку.
Приємно й те, що нашому навчальному закладу презентують не лише ІТ-обладнання, а й програмне забезпечення — ми отримуємо ліцензійні продукти та сервіси, які, безперечно, стануть надійною платформою для освітніх досягнень.
Окрім усього, в межах проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» навчають викладачів, тож нині весь наш педколектив проходить широкомасштабне навчання з інформаційно-цифрової компетентності.
Ніла Петрівна поділилася, що вийти в лідери серед професійно-технічних закладів області було не так просто: протягом двох років міжнародні експерти проводили глибокий аналіз роботи всього колективу із залученням викладачів, учнів, випускників і навіть роботодавців, бо для європейців не існує головних і другорядних питань. Водночас, наголосила вона, право на участь у престижному проєкті аграрний ліцей виборов і завдяки підтримці та допомозі Полтавської обласної ради.
— Ця співпраця з міжнародними структурами розпочалася два роки тому. Тож, можна сказати, це такий собі довгий тернистий шлях, — пригадав і голова обласної ради Олександр Біленький. — Тут, у ліцеї, неодноразово відбувалися проміжні зустрічі з керівниками та експертами проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України», під час яких ми переконували їх, що в поліпшення матеріально-технічної бази саме цього навчального закладу можна вкладати кошти і при цьому бути впевненими, що вони дійдуть до учнів. Бо педагоги роблять усе можливе, аби підготувати висококваліфікованих спеціалістів аграрного сектору, які нині дуже затребувані на ринку праці, а от матеріально-технічна база ліцею, будемо об’єктивними, кульгає.
Відповідальна особа за координацію проєкту «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» в Полтавській області Анатолій Безпалюк офіційно передав акт прийому-передачі ІТ-обладнання директору навчального закладу Нілі Спільній — тепер тут зможуть поставити його на баланс і використовувати в освітньому процесі. Водночас він заінтригував присутніх, зазначивши, що все це — «тільки квіточки» й багато чого хорошого — ще попереду.
До речі, керівництво програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» підписало меморандум про співпрацю з Полтавською обласною радою, відтак з огляду на те, що тривалість проєкту, про який ідеться, розрахована до 2023 року, можна сподіватися, що попереду нас і справді чекає ще багато приємних сюрпризів.
Наприкінці заходу Олександр Біленький зауважив, що він відповідає за фінансову підтримку обласною радою закладів профтехосвіти, допомога ж Решетилівському аграрному ліцею — колишньому ПТУ № 52, яке він свого часу закінчив (перед тим, як здобув три вищі освіти), для нього є своєрідною даниною подяки й поваги.
— Ми продовжуємо таку підтримку. У цьому можна переконатися, поцікавившись, скільки коштів вкладається в інфраструктуру як аграрного ліцею, так і Решетилівської ОТГ загалом. І в подальшому робитимемо все, аби наш аграрний ліцей став одним із кращих в Україні, а те, що він найкращий в області, не викликає жодного сумніву. Звісно ж, область потребує додаткових коштів, співфінансування важливих проєктів. У ситуації, коли наступний рік, без сумніву, буде нелегким, фінансова допомога Євросоюзу, європейських структур для нас особливо важлива, — підсумував голова обласної ради.
«EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» — це програма, завдяки якій у нашій державі реалізується великий пакет заходів із діджиталізації для підтримки реформи профтехосвіти. Вказаній програмі сприяє ЄС (зокрема за підтримки таких держав-членів, як Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія).
Її загальний кошторис становить 58 мільйонів євро, а серед основних завдань — модернізація обраних закладів профтехосвіти, оновлення змісту освітніх програм, розробка нових стандартів підготовки спеціалістів, навчання викладачів у 7 областях: Полтавській, Вінницькій, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській і Чернівецькій, на які поширюється пілотний проєкт.
Програму реалізують в Україні Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та Німецький державний банк розвитку (KfW).
Хочу поділитися з усіма, хто продовжує читати пресу, одним приємним випадком, що стався зі мною під час дороги додому. >>
Необґрунтованою визнано скаргу на вчительку англійської мови однієї з житомирських шкіл, яка вимагає від учнів спілкуватися українською мовою під час занять. >>
Наймолодший заслужений учитель України живе в Полтаві. >>
Мережу «Стартап-школа - інкубатор – акселератор» створюють Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством цифрової трансформації. >>
Опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу впровадило Міністерство освіти та науки. Відтепер дитина самостійно чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до розв'язання проблеми керівництво школи та, за потреби, поліцію. >>
Переможців щорічної премії для педагогів Global Teacher Prize Ukraine 2024 оголосили в Україні: першість здобула вчителька початкових класів з івано-франківського Ліцею №7 Леся Павлюк. >>