Знайдено мертвим журналіста, військослужбовця Андрія Нікітіна, фото
Після кількаденних пошуків журналіста й військовослужбовця Андрія Нікітіна з Дніпропетровщини знайшли мертвим. >>
За результатами дослідження, проведеного активістами просвітницького проєкту «Як не стати овочем» (детальніше з ним можна ознайомитись на однойменній сторінці у «Фейсбуцi»), Тернопільщина виявилася областю з найнижчим рівнем інформаційної гігієни.
«Ми проводили дослідження користувачів «Фейсбука», щоб зрозуміти, наскільки вони є носіями і розповсюджувачами інформаційних вірусів, — розповідає засновниця проєкту Оксана Мороз.
— Для цього ми відкривали їхні стрічки у соцмережі і дивилися, наскільки там багато базових порушень інформаційної гігієни. Чи публікують люди посилання на сайти-«сміттярки», тобто ті, які, власне, не є медіа і публікують усе підряд, і фейки, і маніпуляції, і лише десь там якусь краплю коректної інформації. Чи публікують вони тести, які крадуть дані, — наприклад, натискаючи кнопку, щоб пройти тест «Яка ти змія?», людина дає доступ і до своїх даних, і до даних своїх друзів у «Фейсбуці». Чи перепубліковують інформацію, яку сам «Фейсбук» промаркував як фейкову.
Спираючись на оці базові порушення, ми й провели дослідження щодо дотримання інформаційної гігієни, охопивши три тисячі осіб по всій Україні. В цілому картина виглядає так, що 54 відсотки людей її не дотримуються.
І «лідером» у цьому питанні, на жаль, виявилася Тернопільська область, де кількість тих, хто не дотримується, становить аж 68 відсотків. І одна з основних причин — це те, що представники Тернопільщини публікують найбільше посилань на сайти-«сміттярки». В середньому по Україні цей показник становить 30 відсотків, а по Тернопільській області — 55. Так само дуже багато публікується маніпулятивних заголовків».
За висновками дослідників, у першій трійці щодо недотримання правил інформаційної гігієни разом iз Тернопільщиною опинилися також Івано-Франківська та Одеська області. Найкращі ж показники виявилися у столичному Києві та на Рівненщині.
Важливість же самого дослідження та його результатів зумовлена тим, що, за даними ініціативи «Як не стати овочем», 47 відсотків українців споживають сьогодні новини саме з «Фейсбука», і він є головним розповсюджувачем інформаційних вірусів.
Окрім того, за словами Оксани Мороз, українцям наразі бракує обізнаності для розпізнавання фейків і маніпуляцій. Половина з них думають, що вміють розрізняти фейки, і лише три вiдсотки насправді спроможні це зробити.
Після кількаденних пошуків журналіста й військовослужбовця Андрія Нікітіна з Дніпропетровщини знайшли мертвим. >>
З 1 грудня 2024 року громадяни можуть витратити 1000 грн державної допомоги на передплату періодичних медіа. >>
У ніч на 2 грудня російські варвари ударили безпілотником по Тернополю – убили одну людину та поранили ще трьох, пошкодили житловий будинок, школу та 20 автомобілів. >>
Імена 80 973 російських військових, загиблих під час повномасштабного вторгнення в Україну встановили Бі-бі-сі спільно з російським виданням "Медіазона" і волонтерами. >>
Президент України очікує на підтримку України з боку новообраного президента США Дональда Трампа у разі перемовин Києва з Москвою щодо війни. >>
Вихід нової поштової марки до століття з початку мовлення «Українського радіо» — одного з найпопулярніших розмовних радіо країни, анонсували в «Укрпошті». >>